« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» „Lato z Dwójką"
17.05.2017 10:25 / odsłon: 876 / komentarzy: 0
Turniej szachowy, pokazy tańca nowoczesnego, zabawa z animatorami i z zespołem  „Z Nikodema" oraz wiele innych atrakcji towarzyszyły festynowi „Lato z Dwójką", który odbył się w minioną sobotę przy Szkole Podstawowej nr 2  w Głuszycy.

Kliknij, aby powiększyć


„Lato z Dwójką" to zwycięski projekt, wybrany przez głuszyczan w głosowaniu w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2017 w Gminie Głuszyca. Przybyłych na festyn przywitali wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, wiceburmistrz Głuszycy Grzegorz Szymański i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy Aneta Musik.  Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej szachowy dla dzieci i dorosłych. Mistrzem turnieju dla dzieci został Filip Grąz, wicemistrzostwo wywalczył Mateusz Ścigała, miejsce trzecie zajęła Dorota Fiedorowicz. Wśród dorosłych graczy tytuł mistrza turnieju zdobył Paweł Mycio, wicemistrzem został Mieczysław Bacior, miejsce trzecie wywalczył Łukasz Franków.  -Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w turniej, co świadczy o popularności gry w szachy, gry uczącej logicznego myślenia - podkreśla Aneta Musik. Turniej zaszczyciła swoją obecnością Jolanta Zawadzka,  arcymistrzyni szachowa, pięciokrotna mistrzyni Polski juniorek i wielokrotna finalistka  turniejów szachowych o mistrzostwo Polski. Jolanta Zawadzka od 1997 r. jest stałą uczestniczką mistrzostw świata i Europy. W 2004 roku zdobyła tytuł mistrza świata. Na głuszycki turniej przybył także tata arcymistrzyni, Wojciech Zawadzki, który wraz z córką przekazał szkole 6 zegarów do gry w szachy oraz 4 książki „Królestwo szachów" autorstwa Krzysztofa  Krupy  i Moniki  Krupy. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwali sędziowie szachowi -  Panowie Paweł Stankiewicz oraz Jan Stankiewicz. W organizację turnieju zaangażowane były także Małgorzata Wodyk i Joanna Grabka, nauczycielki z SP nr 2, które w ramach obowiązkowych zajęć lekcyjnych prowadzą zajęcia gry w szachy w klasach pierwszych i drugich.  

Podczas zmagań szachistów na hali sportowej na placu szkolnym trwała wesoła zabawa.  Można było podziwiać  popisy młodych tancerzy ze Studia Tańca Carmen z Wałbrzycha, którzy na co dzień trenują pod okiem Natalii Pinach - finalistki Mistrzostw Polski w tańcu DISCO- DANCE i Hip Hop, zdobywczyni najwyższej klasy w tańcu nowoczesnym, trzykrotnej Mistrzyni Dolnego Śląska w tańcu towarzyskim. Wspólną zabawę przy muzyce poprowadził zespół „Z Nikodema".  Wesołe tańce, budowanie wieży na czas, slalom gigant z przeszkodami, chiński konkurs kulinarny, łowienie ryb w basenie, malowanie twarzy, pokaz wielkich baniek, formowanie balonowych zwierzaków i wiele innych zabaw zaproponowały dzieciom sympatyczne animatorki.  Ponadto dzieci mogły skorzystać z  bezpłatnych zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, w zamku do skakania i na trampolinie, a najmłodsi spędzili ciekawie czas w specjalnej strefie  maluszka. 


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/10114,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Szlakiem Martyrologii (14.05.2018 11:40)
» Mistrzowie pięknego czytania (17.04.2018 12:06)
» „Po godzinach" przyciąga tłumy (28.02.2018 13:48)
» IV Sudecka Żyleta za nami! (20.02.2018 12:51)
» Nowy radny (01.02.2018 15:21)
» Delfinek coraz większy (08.01.2018 11:45)

Słowa kluczowe: Głuszyca  festyn  lato z dwójką  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.