« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Kto zostanie Politykiem roku 2009?
23.01.2010 20:54 / odsłon: 2239 / komentarzy: 2
Trwa ogłoszony przez redakcję tygodnika 30 minut plebiscyt "Polityk roku 2009 regionu wałbrzyskiego". Partnerem konkursu jest m.in portal www.wiadomosciwalbrzyskie.pl

Kliknij, aby powiększyć
To Państwo zdecydujecie kto otrzyma kryształ, a kto kamień
To Państwo zdecydujecie kto otrzyma kryształ, a kto kamień

Przypomnijmy: Do końca stycznia 2010 roku organizatorzy zabawy czekają na nominacje od Czytelników, Widzów i Internautów w kategoriach: Polityk najbardziej przyjazny człowiekowi, Największy sukces polityczny w regionie, Pierwsza dama polityki, Najbardziej obiecujący polityk oraz Największe parcie na szkło, Polityczna porażka roku. Nazwiska polityków prosimy przesyłać na adres poczty internetowej: redakcja@30minut.pl oraz listownie na adres redakcji (ul. Ludowa 1c/111, 58-304 Wałbrzych). Osoby, które swoją nominację uzasadnią w najbardziej atrakcyjny sposób otrzymają nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali podsumowującej plebiscyt. 

Politycy, którzy otrzymają najwięcej głosów od Czytelników, Widzów i Internautów, zostaną nagrodzeni podczas gali podsumowującej plebiscyt, która odbędzie się 10 marca w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają kryształy, które w naszym regionie kojarzą się z cennym kryształem górskim, a potocznie z czystością i pięknem. Natomiast polityk lub wydarzenie w kategorii Polityczna porażka roku, otrzyma kamień, który symbolizuje przeszkodę i utrapienie (kamień w polu, kamień w bucie, kamień na drodze).

Do tej pory do organizatorów napłynęło kilkadziesiąt listów z nominacjami polityków i wydarzeń. I wciąż zapraszamy Czytelników do zabawy, której wyniki - zwłaszcza przed wyborami samorządowymi - powinny dać politykom regionu wałbrzyskiego wiele do myślenia. Nominacje będą przyjmowane do końca stycznia, a w lutym będzie wielkie głosowanie za pomocą sms-ów.


Nominowani o nominacjach

NAJWIĘKSZY POLITYCZNY SUKCES W REGIONIE

Henryk Gołębiewski, poseł, SLD

- Każda nominacja dla każdego jest dużym wyróżnieniem i wszyscy przyjmują ją z dużym zadowoleniem. Pragnę w tym momencie pogratulować organizatorom przedsięwzięcia, bo to jest istotny moment mobilizujący wszystkich polityków.

Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha, PO

- Dziękuję za nominację - to wyróżnienie dla mnie i moich współpracowników. W codziennej pracy staramy się jak najlepiej działać na rzecz mieszkańców Wałbrzycha i cieszę się, że nasze wysiłki są doceniane, ale przed nami jeszcze wiele do zrobienia.

Dariusz Lenda, radny miejski, SLD

- Nominacja w kategorii największy polityczny sukces w regionie jest dla mnie miłym zaskoczeniem, a zarazem mobilizacją do tego, aby taki sukces osiągnąć. W tej chwili nie uważam się jeszcze za człowieka sukcesu. Dziękuję serdecznie za to wyróżnienie.

Longin Rosiak, radny powiatowy, bezpartyjny

- Nominacja to nagroda za to, że potrafię połączyć wszystkie centrolewicowe organizacje, które działają na terenie powiatu wałbrzyskiego, w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.PIERWSZA DAMA POLITYKI

Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, przewodnicząca rady miejskiej, PO

- Jestem mile zaskoczona, dla mnie to wyróżnienie. Być może moja praca w Radzie Miejskiej Wałbrzycha, kierowanie jej pracami, a także wszelkie akcje, które zorganizowałam, przyczyniły się do tej nominacji. Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie.

Renata Wierzbicka, radna miejska, PO

- Ta nominacja jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Osobom, które zgłosiły moją kandydaturę z góry dziękuję, chociaż nie jestem politykiem. Jestem typowym społecznikiem, który przede wszystkim pomaga innym ludziom.NAJBARDZIEJ OBIECUJĄCY POLITYK

Robert Ławski, radny powiatowy, SLD

- W dzisiejszych czasach, kiedy politycy nie cieszą się dużą sympatią społeczeństwa, każda nominacja jest sympatyczna. Ja pierwszy raz pracuję jako radny , ale widać, że te 3 przepracowane lata nie poszły na marne, skoro mieszkańcy nominują moją osobę. 

Andrzej Mielczarek, działacz SLD

- Po raz pierwszy zostałem nominowany i mam nadzieję, że spełnię oczekiwania osób, które po tej nominacji ewentualnie oddadzą na mnie swój głos w plebiscycie. Na co dzień staram się działać na różnych płaszczyznach życia politycznego jak i społecznego.

Mateusz Rambacher, działacz Projekt Polska

- Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie tym bardziej, że została zwrócona uwaga nie na moją działalność polityczną, tylko na działalność społeczną do, której przywiązuję szczególną wagę. Na co dzień pracuję z mieszkańcami i to sprawia mi najwięcej przyjemności.NAJWIĘKSZE PARCIE NA SZKŁO

Ryszard Nowak, radny miejski, bezpartyjny

- Jeżeli chodzi o moją skromną osobę, to od 2008 roku, kiedy to były przeprowadzane strajki na Białym Kamieniu, telewizje kablowe przestały mnie puszczać na swoich kanałach. Myślę, że teraz nie mam już tak zwanego parcia na szkło.

Paweł Szpur, radny miejski, LiD

- Przewodniczący Bundestagu Wolfgang Thierse powiedział: Polityk, który nie istnieje w mediach, nie istnieje w ogóle. Dzisiaj media są 4 władzą i nie wyobrażam sobie, by współczesny polityk czy samorządowiec, który funkcjonuje na arenie lokalnej nie występował w mediach. 

Andrzej Zibrow, bezpartyjny

- Dziękuję bardzo za nominację. Jednak stawianie mojej osoby akurat właśnie w takiej kategorii w ogóle mnie nie interesuje. Podjąłem się innego wyzwania, a mianowicie jak sprawnie i skutecznie kierować miastem takim jak Wałbrzych.POLITYK PRZYJAZNY CZŁOWIEKOWI


Roman Ludwiczuk, senator, PO

- Dziękuję za nominację, zwłaszcza w tej bardzo prestiżowej kategorii. To dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie, a także motywacja do dalszej pracy dla mieszkańców naszego regionu.


Izabela Katarzyna Mrzygłocka, posłanka, PO

- To wielki zaszczyt, że taką właśnie nominację otrzymałam. Cieszę się, że to co robię zostało docenione. Ta nominacja będzie mnie mobilizowała do dalszej i jeszcze bardziej wytrwałej pracy.


Michel Nykiel, radny miejski, bezpartyjny

- Jestem zaskoczony tą nominacją, która jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Powiem szczerze, że bardzo dużo pracuję społecznie ale nigdy nie pracuję społecznie po to, żeby mieć z tego jakiekolwiek korzyści.


Piotr Sosiński, zastępca prezydenta miasta, PiS

- Dla mnie to oczywiście miłe i sympatyczne zaskoczenie. Rozumiem, że to dopiero nominacja, a zatem taki kredyt, szansa na przyszłość. Natomiast już teraz mogę podziękować tym osobom, które na tę nominację się zdecydowały.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/1349,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Powalczy o reelekcję (17.08.2018 11:09)
» Obchody 77. rocznicy mordu na Wzgórzach Wuleckic (05.07.2018 14:04)
» Strategia Rozwoju przyjęta (05.07.2018 14:01)
» Stracili oszczędności życia (03.07.2018 10:49)
» No i….Bez Komentarza! (03.07.2018 10:20)
» Poznaliśmy Bezpiecznego kierowcę (03.07.2018 09:40)

Słowa kluczowe: Wałbrzych  Kryształy i Kamienie  konkurs  polityk 2009 roku  
Wasze opinie:
dodał(a): ~ciekawski / 24.01.2010 09:16
Szanowna Redakcjo! Wdzięczny bym był gdyby poświęcono 5 minut na omówienie zasług tych ludzi. Tak np w kategorii poltyk przyjazny człowiekowi -rozumiem nominację senatora Ludwiczuka ale już posłanki Katarzyny nie. W mediach jedynie zaczytywałam że coś odbywa się pod patronatem tej osoby, Czy to nie za mało?????
dodał(a): ~benk / 24.01.2010 12:15
Mała Kasia jest zawsze przyjazna każdemu człowiekowi, którego z wystudiowanym aktorstwem"uważnie wysłucha" aż do momentu opuszczenia przez niego jej gabinetu, a potem ...nihil novi.Winna startować w kategorii Pierwsza Udawaczka Polityki, bo tzw "przyjaźność człowiecza " nie jest jej bliżej znana.
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
R E K L A M A
R E K L A M A
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.