« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Jubileusz boguszowskiej szkoły
11.04.2016 22:49 / odsłon: 1810 / komentarzy: 0
Przed nami Jubileusz 70-lecia PSP nr 6 w Boguszowie- Gorcach. - Główne uroczystości odbędą się w piątek 22 kwietnia 2016 roku.

Kliknij, aby powiększyć
fot. (uzyczone/Daniel Geming)
fot. (uzyczone/Daniel Geming)
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.30 mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcie NMP w Boguszowie – Gorcach. Druga część imprezy odbędzie się na terenie szkoły PSP nr 6 przy ul. Kopernika 7, gdzie o godzinie 11.00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Następnie o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach uczniowie szkoły przedstawią przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. - Jubileusz 70-lecia naszej szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania po latach, to dla wielu z nas sentymentalna podróż do przeszłości. 15 stycznia 1946 placówka po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje dla polskich i niemieckich dzieci. Chodzili do niej dziadkowie i rodzice niejednego z obecnych wychowanków szkoły. Mimo upływu lat, szkoła pozostała ta sama, szkołą bliską dla uczniów, dla jego rodziców – szkołą dbającą o rozwój młodego człowieka, która zawsze mogła poszczycić się swymi wychowankami i zaangażowanymi w pracę ludźmi – mówią nauczyciele.

Uroczystość jest próbą weryfikowania dorobku, próbą jaką w swojej biografii przeżywa każda szkoła. Jest także okazją do osobistego zmierzenia się z tradycją placówki, systemem wartości i wypracowaną renomą . - Nasza szkoła jest silnie osadzona w tradycji, a równocześnie ulegająca dynamicznym przemianom, stawiająca na wszechstronny rozwój ucznia, otwartego na wyzwania współczesnego świata. W minionym dziesięcioleciu nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach 3 projektów unijnych: "Szkoły równych szans", " Boguszowska szóstka- akademią prymusów", "Zrozumieć świat". Cyklicznie organizujemy imprezy środowiskowe: „Dzień walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych”, „Biała Sobota”, „Festyn Święto Rodzin”, konkursy międzyszkolne i powiatowe, a w czerwcu 2015 przeprowadziliśmy charytatywny „Festyn dla Wiktorii”. Placówka posiada plac zabaw dla dzieci Radosna Szkoła, tytuł „Szkoły na pTAK” i „Zielony ogród- przyjazne środowisko dla owadów zapylających". Szkoła dysponuje nowoczesnym wyposażeniem z zakresu TIK , przeszła gruntowny remont i zyskała nowe oblicze, które może stanowić dużą niespodziankę dla byłych absolwentów – podkreśla zgodnie grono pedagogiczne.

Absolwenci, rodzice uczniów i wszyscy przyjaciele szkoły będą mogli przypomnieć sobie historię placówki, ale też poznać jej teraźniejszość, spotkać się z przyjaciółmi oraz dawno niewidzianymi znajomymi. Wszystkich absolwentów, byłych pracowników szkoły, jej przyjaciół i sympatyków zapraszamy na jubileusz siedemdziesięciolecia. Zapraszamy do miejsca, w którym pasja ludzi splata się z losami innych, gdzie mądrość idzie w parze z miłością do przyrody i chęcią poznawania świata.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9589,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Uroczysty wernisaż wystawy (29.03.2018 12:50)
» Jubileusz ceramika (07.11.2017 11:14)
» Kawał dobrej roboty (08.06.2017 00:16)
» Kamienny i złote jubileusze (13.12.2016 20:34)
» Absolutorium dla Burmistrza (05.07.2016 11:06)
» Szkoła z historią (25.04.2016 22:18)

Słowa kluczowe: Boguszów- Gorce  PSP nr 6  70-lecie  jubileusz  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.