« powrót do strony głównej+ galeria zdjęć   + dodaj ogłoszenie za darmo!   + napisz do nas   + współpraca 
Wyszukiwarka:
» Głowa państwa w Świebodzicach
01.05.2016 13:24 / odsłon: 2335 / komentarzy: 0
Po raz pierwszy w historii Miasta Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Świebodzice. Witały go tłumy świebodziczan, władze miasta, zaproszeni goście.

Kliknij, aby powiększyć
fot. (UM Świebodzice)
fot. (UM Świebodzice)
Prezydent Andrzej Duda przyleciał rządowym śmigłowcem prosto z Bystrzycy Kłodzkiej, w której także spotkał się z mieszkańcami. Rządowy Sokół lądował na gminnym lotnisku w Świebodzicach, a następnie kolumna aut przyjechała do Rynku. Na widok prezydenckiej limuzyny podniosła się prawdziwa wrzawa, ludzie machali chorągiewkami, klaskali i skandowali „Andrzej Duda, Andrzej Duda”. Prezydent, mimo że otoczony kordonem oficerów BOR-u, chętnie witał się ze świebodziczanami, ściskał ręce, rozdawał autografy. Szczególnie ciepło przywitał dzieci, a rozradowane maluchy robiły prezydentowi zdjęcia telefonami komórkowymi. Zanim głowa państwa pojawiła się w centrum, zgromadzeni obejrzeli krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci ze świebodzickich szkół oraz Chóru Akord. W imieniu władz samorządowych Prezydenta RP powitał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz. 

- W tym szczególnym dla naszego miasta dniu, witam Pana w imieniu całej społeczności Świebodzic i swoim własnym. To prawdziwy zaszczyt gościć w progach naszego domu, w naszej małej ojczyźnie - tak dostojnego Gościa. Dla nas ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Mam także nadzieję, że i dla Pana Prezydenta Świebodzice będą się odtąd kojarzyć z miejscem, w którym żyją serdeczni, gościnni i pozytywnie patrzący w przyszłość ludzie – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. W swoim przemówieniu Andrzej duda nawiązał także do sytuacji w kraju, do wprowadzanych przez rząd PiS reform. Podkreślił, że wprowadzony program Rodzina 500 + z pewnością przyczyni się do przyrostu naturalnego m. in. w takich miastach, jak Świebodzice. Zapewnił, że obiecane poprzez niego obniżenie wieku emerytalnego czy podwyższenie kwoty wolnej od podatku – będzie zrealizowane. - Wiem, że Państwo na to czekają, ale proszę jeszcze o chwilę czasu, o wyrozumiałość – mówił prezydent.  W swoim wystąpieniu prezydent mówił także o zrównoważonym rozwoju całego kraju, o ważnych zmianach w oświacie. Podziękował mieszkańcom za transparent z napisem „Dobrej zmiany nie oddamy”. - Dziękuję za ten transparent i za to, że nam o tym przypominacie. My odpowiadamy za dobrą zmianę i tej dobrej zmiany nie odpuścimy – podkreślił. Spotkanie trwało kilkadziesiąt minut, wielu osobom udało się zrobić sobie zdjęcie z panem prezydentem, ludzie dosłownie cisnęli się, by maksymalnie zbliżyć się do Andrzeja Dudy. Przed odjazdem prezydent otrzymał z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza drobny upominek- kosz świebodzickich słodkości ze Śnieżki i wizerunek ratusza odlany w srebrze. Zrewanżował się pamiątkową grafiką Warszawy. - Bardzo dziękuję mieszkańcom naszego miasta za tak serdeczne i entuzjastyczne przyjęcie Pana Prezydenta – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Wśród gości tego spotkania byli m. in. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, świebodziccy radni miejscy i powiatowi, duchowni.


Redakcja

Poleć ten tekst znajomym, wyślij im poniższy adres lub ustaw go w opisie swojego Gadu-Gadu:
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/9650,.html

Inne teksty o podobnej tematyce:
» Ruszyła rewitalizacja Krasickiego (17.01.2018 13:31)
» Śmiertelny wypadek koło Mokrzeszowa (14.11.2017 00:44)
» Sprawczyni wypadku była pijana (30.10.2017 17:33)
» Tragiczny wypadek - zdjęcia (27.10.2017 11:41)
» Nielegalne, bez akcyzy (18.09.2017 11:55)
» Hania Mistrzynią Polski (21.07.2017 22:43)

Słowa kluczowe: świebodzice  Andrzej Duda  
Dodaj opinię:
captcha

Kod z obrazka:
*Pole wymagane
Nick:
*Pole wymagane
Treść:Redakcja WiadomosciWalbrzyskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. Komentarze sprzeczne z prawem prosimy zgłaszać pod adres e-mail: redakcja@wiadomosciwalbrzyskie.pl
» Aktualności   
Duży pożar w Walimiu
Niebezpieczny wiadukt - zdjęcia i video
Ludzie o złotych sercach
Dzień ziemi
Sukces szczawieńskiej szkoły
Spełnij swoje marzenia
Koncert Eleni w Centrum Witold
» Sport   
Wspierają młodych piłkarzy
Czas na mistrzostwo
Wałbrzyszanin z brązem
Smutny powrót z Kołobrzegu
Górnicy odczarowali Ratuszową
Kamyki 2016
Górnicy z Pucharem Polski

» Kultura   
Powiat wałbrzyski - stolicą kultury
Pamiętaj o mnie
Koncert kameralny
Tylko w Wałbrzychu
Feminizm w sztuce
„Światła miast"
„Królik, Słoń i Tereska..."

» Gospodarka   
III etap budowy obwodnicy
Święto motoryzacji
Fundusze na dostosowanie kształcenia
Inwestycja w naukę zawodu
Pomost naukowo-technologiczny
Zachęcają do współpracy
Porozumienie nauki z biznesem

» Region   
Trojaczki w Świdnicy
Rajd na Ślężę
Piszą egzaminy
Finał Odysei Umysłu
To tu - to tam
Dożynki w Krzyżowej
Świdnica ma coś więcej


wiadomosciwalbrzyskie.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
Kopiowanie bez zgody redakcji zabronione.