Akademi@ pod Atlantami

Akademi@ pod Atlantami

w Kultura

Szereg atrakcji przygotowała na wrzesień dla mieszkańców dyrekcja Biblioteki pod Atlantami. Oprócz możliwości zobaczenia takich filmów jak Czarny Czwartek odbędą się spotkania z artystami, różnego rodzaju panele i dyskusje. Poniżej szczegółowy program.

Akademi@ pod Atlantami – wrzesień

 

 

4 września. Seans z audiodeskrypcją – CZARNY CZWARTEK

Zapraszamy wszystkich chętnych kinomanów, także tych z dysfunkcją wzroku, na pokaz filmu Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł w reż. Antoniego Krauze, który odbędzie się w bibliotece dla najmłodszych (Rynek 9, parter) o godz. 12.00.

Projekcję organizuje Oddział Zbiorów dla Niewidomych we współpracy z wałbrzyskim Kołem Polskiego Związku Niewidomych.

6 września. Spotkania z Regionem – STANISŁAW MICHALIK

Pracownia Regionalna zaprasza na spotkanie ze Stanisławem Michalikiem, autorem książek o regionie (m.in. o Walimiu, Głuszycy, Jedlinie-Zdroju), laureatem konkursu „Blog Day 2011" (http://tujestmojdom.blogspot.com/) w kategorii „miasto-region". Spotkanie odbędzie się w Czytelni Czasopism (centrala) o godz. 13.00.

6 września. Bajkowy Klub Malucha – FILM O PSZCZOŁACH

W Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym z cyklu Bajkowy Klub Malucha o godz. 15.00 projekcja animacji Film o pszczołach w reż. Steve"a Hicknera, Simona J. Smitha.

6-21 września. Galeria Książki – MERECZOWSZCZYZNA

Zapraszamy do Galerii Książki 6 września o godz. 16.00 na wernisaż wystawy fotografii Ryszarda Mirosława Sławczyńskiego Mereczowszczyzna na Kresach – miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki. Wystawa powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Współpracy „Polska – Wschód" w ramach Dni Kultury Białoruskiej.

8 września. NARODOWE CZYTANIE – PAN TADEUSZ

Biblioteka pod Atlantami oraz Muzeum w Wałbrzychu mają przyjemność zaprosić wszystkich wałbrzyszan w sobotę 8 września od godz. 11.00 na plac Kościelny oraz od 14.00 do pobliskich urokliwych ogrodów Muzeum na wspólne odświętne czytanie mickiewiczowskiej epopei w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie – Pan Tadeusz" organizowanej pod patronatem i z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Deklamacje poematu przeplatane będą krótkimi konkursami na znajomość Pana Tadeusza, pantomimą, pokazem tańców, muzycznymi popisami zdolnej młodzieży oraz innymi atrakcjami. W razie niepogody – zapraszamy do budynku biblioteki!

8 września. Spotkanie z Józefem Wiłkomirskim

Biblioteka na Podzamczu (Filia nr 11) zaprasza na spotkanie z Józefem Wiłkomirskim – dyrygentem, kompozytorem, publicystą. Rozmowa z Mistrzem o godz. 15.30.

10 września. Akademia Młodych – NAJCIEKAWSZE WYNALAZKI

Najciekawsze wynalazki i odkrycia XIX i XX wieku – interaktywna lekcja z wykorzystaniem zbiorów tradycyjnych i multimedialnych o godz. 16.00 w Akademii Młodych.

11 września. Seans filmowy – COCO CHANEL

Biblioteka na Piaskowej Górze zaprasza o godz.16.00 na film Coco Chanel w reżyserii Anne Fontaine. Film przedstawia fascynujący portret legendarnej wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, istnej „diablicy o ludzkich pragnieniach". Film jest przepięknie sfotografowany i wysmakowany, a jednocześnie oszczędny w swojej formie.

13 września. Głośne czytanie – Przygody Jeżyka spod Jabłoni

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy zaprasza wszystkie maluchy o godz. 15.00 na głośne czytanie Przygód Jeżyka spod Jabłoni Alicji Ungeheuer-Głąb.

13 września. Czwartkowe Projekcje Bajkowe – KSIĘGA DŻUNGLI

W Akademii Młodych Czwartkowe Projekcje Bajkowe o godz. 16.00. Zapraszamy na adaptację powieści Rudyarda Kiplinga Księga dżungli w reż. Zoltana Kordy.

17 września. Dyskusyjny Klub Książki – PROJEKT SZCZĘŚCIE

Wrześniowe spotkanie DKK poświęcimy na rozmowę o książce Projekt szczęście Gretchen Rubin. Zapraszamy do biblioteki na Podzamczu o godz.15.30.

18 września. Wielcy Kompozytorzy – MOZART

Biblioteka na Piaskowej Górze zaprasza o godzinie 16.00 na pierwszy film z cyklu „Wielcy Kompozytorzy", poświęcony życiu i twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta.

20 września. Bajkowy Klub Malucha – HAPPY WKRĘT

W Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym z cyklu Bajkowy Klub Malucha o godz. 15.00 projekcja bajki Happy wkręt w reż. Paula J. Bolgera.

21-22 września. Marzenia i koszmary Stephena Kinga – impreza czytelnicza

Dział Zbiorów Audiowizualnych oraz Wypożyczalnia Główna: Marzenia i koszmary Stephena Kinga – impreza czytelnicza (w programie m.in. projekcje adaptacji filmowych, zlot fanów, wystawa pt. „Co czyta King?"). Szczegóły na odrębnym afiszu.

22 września. Spotkanie Józefem Wiłkomirskim

Biblioteka na Podzamczu (Filia nr 11) zaprasza na spotkanie z Józefem Wiłkomirskim – dyrygentem, kompozytorem, publicystą. Rozmowa z Mistrzem o godz. 15.30.

25 września. Podróże naszych czytelników – Chiny

Biblioteka na Piaskowej Górze (Filia nr 7) zaprasza na drugie spotkanie z serii „Podróże naszych czytelników". Tym razem odbędziemy fascynującą podróż po Chinach. Poznamy bogactwo kulturowe, wspaniałe zabytki liczące po kilka tysięcy lat, fascynujące miejsca pełne niespodzianek oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. Zapraszamy do czytelni o godz. 16.00.

26 września. Dyskusyjny Klub Młodych – MOST DO TERABITHII

Dyskusyjny Klub Młodych zaprasza po wakacjach na projekcję filmu Most do Terabithii w reż. Gabora Csupo. Do zobaczenia w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym (centrala) o 15.00. Obecność obowiązkowa! 😉

26 września. Akademia Ludzi z Pasją – ESTERA GRABARCZYK

Wypożyczalnia Główna zaprasza do wrześniowej Akademii Ludzi z Pasją na spotkanie z Esterą Grabarczyk – artystką tworzącą unikatową biżuterię, szale i torebki. Spotkaniu, które obędzie się w oddziale dla najmłodszych (centrala, parter) o 17.30, będzie towarzyszyć wystawa prac autorki. Więcej informacji o twórczości Estery Grabarczyk: www.fascymania.pl

27 września. Głośne czytanie – PRZYGODY JEŻYKA SPOD JABŁONI

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy zaprasza wszystkie maluchy o godz. 15.00 na głośne czytanie kolejnych rozdziałów Przygód Jeżyka spod Jabłoni Alicji Ungeheuer-Głąb.

27 września. Czwartkowe projekcje bajkowe – MAŁA KSIĘŻNICZKA

Akademia Młodych zapraszamy na seans ekranizacji powieści Francesa H. Burnetta Mała księżniczka w reż. Alfonso Cuaróna o godz. 16.00.

27 września. Seans pod Atlantami – PINA

Oddział Zbiorów Audiowizualnych zaprasza na projekcję filmu Pina w reż. Wima Wendersa do biblioteki dla najmłodszych (parter) o godz. 17.30.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top