Akademiczki znów na podium

Piłkarki AZS-u PWSZ Wałbrzych wygrały prawdziwą bitwę, bo w takich właśnie słowach można określić derbowy pojedynek z niedawnym liderem Ekstraligi kobiet – Zagłębiem Lubin. Po golach Agaty Sobkowicz i Klaudii Miłek beniaminek zwyciężył 2:0.

To był mecz, w którym cześciej niż okazji podbramkowych i składnych akcji byliśmy świadkami zaciętej walki o każdą piłkę i trzeszczączych kości. Walki, która jak poinformowaliśmy powyżej, przyniosła nieoczekiwany, ale i zasłużony triumf podopiecznych Marcina Gryki. Na decydujące o końcowym zwycięstwie i awans na 3. miejsce w tabeli gole czekaliśmy ponad 70 minut. Kwadrans przed końcem do kolejnego już prostopadłego podania doszła Agata Sobkowicz, która tym razem jednak zdołała wykorzystać okazję sam na sam z pewnie spisującą się między słupkami Andżeliką Dąbek. Chwilę później sędzia Kuryło z Brzeska po raz drugi upomniała żółtą kartką Anę Jelencić i ostatnie fragmenty rywal walczył w 10-osobowym składzie. Na efekty gry w przewadze nie musieliśmy długo czekać, gdyż w 82 minucie na listę strzelców wpisała się Klaudia Miłek, która skutecznie wykończyła dośrodkowanie z rzutu wolnego Katarzyny Brzeskiej. Spotkanie z Zagłębiem było naprawdę wyczerpującym pojedynkiem, tak więc dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach na pewno przyda się naszym piłkarkom. Tym bardziej, że ostatniego dnia października zmierzymy się na wyjeździe z Mitechem Żywiec, czyli piątą siłą Ekstraligi.

AZS PWSZ Wałbrzych – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Agata Sobkowicz (76), 2:0 Klaudia Miłek (82)

Żółte kartki: Rędzia, D. Pluta, Żurawska – AZS PWSZ oraz Jelencić – Zagłębie

Czerwona kartka: Jelencić (77 – za 2 ż.k.) – Zagłębie

Sędziowała: Angelika Kuryło – Brzesko

AZS PWSZ: Daria Antończyk, Weronika Aszkiełowicz, Edyta Botor, Małgorzata Mesjasz, Aleksandra Bosacka, Katarzyna Brzeska, Anna Rędzia, Nikola Żurawska (68 Aleksandra Lizoń), Karolina Borkowska (60 Katarzyna Iwańczuk), Daria Pluta (55 Klaudia Miłek, 90 Sofia Gonzalez), Agata Sobkowicz. Trener: Marcin Gryka