Ambitne plany tenisistów

Ambitne plany tenisistów

w Sport

Oba lokalne kluby tenisa ziemnego podsumowały letni sezon amatorskich rozgrywek. W ligach prowadzonych przez WKT „Atri" Wałbrzych oraz MKS Szczawno-Zdrój łącznie rywalizowało około 150 graczy, a zakończenie zmagań było doskonałą okazją, aby porozmawiać o planach na kolejne lata.

Rafał Kuniej zwyciężył w kategorii open amatorskiej ligi tenisa prowadzonej przez klub z Parku Sobieskiego. W tym roku w rozgrywkach pod egidą „Atri" wystartowało ponad 100 graczy, którzy od maja do końca września walczyli o punkty i miejsca w klasyfikacjach indywidualnej, grupowej i deblowej. Jeszcze pod patronatem Katarzyny Mrzygłockiej, poseł RP, ale na oficjalnym zakończeniu obecny był także Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, który zadeklarował, iż również dołączy do sponsorów ligi.

Liga Tenisowa Atri

Kategoria open:

1. Rafał Kuniej

2. Sebastian Kruszelnicki

3. Paweł Głębocki

Kategoria +45 lat:

1. Piotr Kaczmarczyk

2. Marek Rajca

3. Waldemar Walkowicz

Kategoria +55 lat:

1. Mirosław Jałówko

2. Witold Klimków

3. Wojciech Paul

Kategoria +65 lat:

1. Ireneusz Biel

2. Stefan Kowalczyk

3. Mieczysław Markiewicz

Klasyfikacja debla:

1. Tomasz Huszczo – Sebastian Stawicki

2. Sebastian Kruszelnicki – Krzysztof Rychter

3. Bartek Malczewski – Piotr Pożarski

Największy postęp w grze:

Piotr Krukierek

Puchar fair play:

Justyna Dąbrowska

Klasyfikacja kobiet:

1. Violetta Biedermann

2. Lidia Ek

3. Magdalena Przybylak

Tenisowe rozgrywki podsumowano również w Szczawnie-Zdroju, gdzie o amatorskie punkty walczyło 50 osób. Specjalne wyróżnienia trafiły do Natalii Kaczmarczyk (za największą liczbę punktów), Małgorzaty Grzondziel (za najwyższy poziom) oraz Piotra Krukierka (za największy postęp). Podczas niedawnego spotkania rozmawiano jednak nie tylko o tym, co się wydarzyło w miesiącach letnich, ale również o planach na kolejne lata, a te wyglądają naprawdę imponująco. Sekcja tenisa ziemnego MKS-u Szczawno-Zdrój otrzymała bowiem propozycję organizacji zawodowego turnieju WTA z pulą 10000 dolarów. Jak przyznał Robert Kosiński, prezes klubu, obecnie oferta brzmi nieco abstrakcyjnie, ale przeprowadzenie takiej imprezy w 2015, a najpóźniej 2016 roku jest już znacznie bardziej realne. -Wiadomo, że na organizację tego typu turnieju potrzebne są duże nakłady finansowe, ale przy jednoczesnym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta w Szczawnie-Zdroju oraz prywatnych sponsorów, z którymi poczyniliśmy wstępne ustalenia, możemy osiągnąć nasz cel- tłumaczył Kosiński.

Dobra wiadomość jest również taka, iż w zawodach mogłaby wystąpić Aleksandra Rojek, a więc wychowanka miejscowego klubu. W jej przypadku można śmiało powiedzieć, iż solidna praca oraz wsparcie najbliższych owocują odpowiednimi wynikami, gdyż Ola ma na swym koncie medale Mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej, a ponadto występy w międzynarodowych turniejach juniorskich ITF.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top