Baszta o krok od finału

Baszta o krok od finału

w Sport

Za nami finały wojewódzkie Turnieju „Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. W rozgrywkach nie zabrakło piłkarzy Baszty Wałbrzych, którzy choć odpadli po rozegranym w Świdnicy etapie dolnośląskim, to jednak niewiele zabrakło, aby reprezentowali nas w wielkim finale, do którego dojdzie na Stadionie Narodowym.

Niemal 30 mistrzów powiatowych wzięło udział w dolnośląskim finale Turnieju „Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. W tym gronie znalazła się Baszta Wałbrzych, która zwyciężyła rozgrywki powiatowe w kategorii U-10 oraz U-8. Starsi chłopcy doskonale rozpoczęli udział w świdnickiej imprezie. Podopieczni trenerów Błaszczaka i Figurskiego pokonali w grupie rówieśników z Legnicy, Kiełczowa oraz Pęgowa, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału, w którym nie dali szans reprezentacji Milicza. Kolejnym przeciwnikiem wałbrzyszan był zespół z Lubina, ale i ten musiał uznać wyższość Baszty. Niestety, w najważniejszym spotkaniu, którego stawką był awans do majowego, wielkego finału na Stadionie Narodowym, nasi chłopcy przegrali z zespołem z Jeleniej Góry 1:3. -To był bardzo zacięty mecz, który równie dobrze mógł się zakończyć naszym zwycięstwem, a w rezultacie wymarzonym wyjazdem do Warszawy-, przyznał Marek Figurski.

Rywalizacja w kategorii wiekowej U-8 kończyła się jedynie na etapie wojewódzkim. Tym większy jednak sukces młodych wałbrzyszan, którzy na finiszu zajęli świetne 3. miejsce. W eliminacjach Baszta odprawiła Milicz, Wojbórz i Lubin, aby w ćwierćfinale pokonać szkołę z Wrocławia. W półfinale nasi trafili jednak na późniejszego triumfatora rozegrywek, a więc Gryf Świdnica, z którym ponieśli jedyną porażkę w turnieju. Tym samym wałbrzyszanom pozostała walka o 3. miejsce. Walka zakończona zwycięstwem, gdyż uczniowie reprezentujący na co dzień Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi pokonali Bielawiankę Bielawa i w efekcie znaleźli się na najniższym stopniu podium. Wyniki Baszty nie byłyby możliwe, gdyby nie indywidualne wyczyny poszczególnych zawodników. W kategorii U-10 Adam Czornij został królem strzelców, a w turnieju młodszych zespołów Jakub Jaroszewski został uznany najlepszym bramkarzem imprezy, a tytuł króla strzelców przypadł Mikołajowi Kaźmierskiemu.

Skład Baszty Wałbrzych

Zespół U-10: Krzysztof Jowik, Bartosz Michalkiewicz, Mikołaj Pers, Radosław Juś, Adam Czornij, Szymon Marczuk, Tymoteusz Śliwakowski, Mateusz Sławiński, Oskar Sudora, Kacper Zatryb

Zespół U-8: Jakub Jaroszewski, Dawid Szczepański, Miłosz Robak, Jarosław Moszowski, Filip Michalski, Mikołaj Kazimierski, Natan Dudek, Kacper Wrona, Stanisław Kus, Jakub Borzecki, Michał Kozera, Hubert Korościk

Trenerzy: Mariusz Błaszczak oraz Marek Figurski. Menadżer: Jan Walczak

Klasyfikacja końcowa U-10

1. Jelenia Góra

2. Baszta Wałbrzych

3. Lubin

Klasyfikacja końcowa U-8

1. Gryf Świdnica

2. Piast Bolków

3. Baszta Wałbrzych

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top