Będzie im łatwiej

w Region

Kursy, wyjazdy, terapie i treningi przez to wszystko przeszli w mijającym roku uczestnicy projektu „Droga do aktywności" realizowanego ze środków unijnych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. Bezcenne jest to, że wielu z nich nabyło dodatkowe umiejętności, które z powodzeniem wykorzysta w dalszym życiu

Mowa o osobach niepełnosprawnych i pełnoletnich wychowankach rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych. To dla nich świdnickie PCPR stworzyło specjalny projekt, który spodobał się w Unii Europejskiej. Na jego realizację przyznano prawie 70 % dofinansowanie, czyli ponad 710 tys. zł. Resztę dołożył powiat ze swojego budżetu.

– „Dzięki temu udało nam się zorganizować wiele ciekawych wyjazdów dla uczestników projektu do Polanicy Zdrój na pięciodniową rehabilitację i do Szklarskiej Poręby, gdzie przez dwa weekendy grupy trenowały kompetencje i umiejętności społeczne. Celem projektu była bowiem aktywizacja zawodowa, społeczna oraz edukacyjna jego uczestników." – wyjaśnia Beata Galewska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

Projekt „Droga do aktywności" to nie tylko wycieczki i treningi. Uczestnicy przeszli także kursy prawa jazdy, obsługi wózków widłowych, kursy komputerowe i nauki języka angielskiego oraz niemieckiego. Dla chętnych zorganizowano indywidualne terapie psychologiczne w tym jedną z nich przeprowadzono w języku migowym dla niedosłyszącej dziewczynki. Uczestniczki miały dodatkowo okazję skorzystania z kursu wizażu i makijażu.

Projekt trwał przez cały 2010 rok. Całkowite koszty projektu to kwota 793 800 zł. Wzięło w nim udział w sumie 70 osób, w tym 45 osób niepełnosprawnych i 25 pełnoletnich wychowanków rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top