Będzie nowy szef klubu Rotary

w Region

Artur Sawrycz został wybrany na Prezydenta Klubu Rotary Świdnica-Wałbrzych na kadencję 2010/2011.

Uroczyste przekazania insygniów i obowiązków Prezydenta Klubu Rotary Świdnica-Wałbrzych odbędzie się -już po raz piętnasty – 28 czerwca 2010 r. w Świdnicy w Hotelu Piast – Roman o godzinie 19.00.Celem Rotary jest pobudzenie i wspieranie idei służby jako podstawy szczytnej działalności, a w szczególności, pobudzenie i wspieranie :Po pierwsze – rozwoju bezpośrednich kontaktów międzyludzkich jako możliwości sprawowania służby.

Po drugie – wysokich standardów etycznych w działalności zawodowej i w ramach zawodów, uznania wartości wszelkiej pracy użytecznej oraz nobilitowania przez każdego Rotarianina swojego zawodu jako możliwości służenia społeczeństwu.Po trzecie – stosowania ideału służby przez każdego Rotarianina w jego życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Po czwarte – propagowania zrozumienia międzynarodowego, dobrej woli i pokoju poprzez światową współpracę osób różnych zawodów, połączonych ideałem służby.Dla każdego rotarianina ważny jest tzw. czteropunktowy test, który stanowi użyteczny sprawdzian uwidaczniający stosunki międzyludzkie i jest szczególnie przydatny w codziennej praktyce sprawowania przez rotarianina swojego zawodu. Zawiera on cztery pytania:Czy jest to prawda?Czy jest to uczciwe w stosunku do wszystkich zainteresowanych?Czy zbuduje to dobrą wolę i przyjaźń?Czy będzie to korzystne dla wszystkich zainteresowanych?

Artur Sawrycz to absolwent Politechniki Wrocławskiej, podyplomowych studiów w zakresie handlu zagranicznego, Executive Master of Business Administration (Nottingham Trend University) i dwukrotny stypendysta Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Od października 1991 roku w Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Od 1995 roku na stanowisku wiceprezesa zarządu; dyrektor biura handlowego – Sudeckiej Giełdy Towarowo – Pieniężnej; przewodniczący Rady Nadzorczej Regionalnych Funduszy Inwestycyjnych z siedzibą w Katowicach, członek Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia; wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Telewizja Wałbrzych; prezes zarządu Spółdzielni Budowy Domów Jednorodzinnych; członek Rady Koordynacyjnej Krajowego Sytemu Usług – przedstawiciel regionu Dolnego Śląska; właściciel Agencji Współpracy Gospodarczej i Promocji PROXIMA.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top