Będzie służyć dalej

Będzie służyć dalej

w Aktualności

Służy mieszkańcom od 1977 roku do dzisia. Po remoncie wygląda jeszcze pięknie. W witkowskim Ośrodku Kultury oficjalnie otwarta została nowo wyremontowana sala widowiskowej.

Od 1977 roku do dnia dzisiejszego służyła mieszkańcom do organizacji spotkań, uroczystości rodzinnych i kulturalnych. Na sali odbywały się koncerty, spotkania autorskie, kursy tańca, zajęcia aerobiku, pokazy grup cyrkowych,  pokazy filmowe z kin objazdowych, turnieje bilardowe i tenisa stołowego. To tutaj od 1977 roku  rozbrzmiewała muzyka z okazji ślubów, Sylwestrów,  zabaw Andrzejkowych i karnawałowych, a w okresie świątecznym dzieci ze szkoły rywalizowały w konkursie Kolęd i Pastorałek. Przez te wszystkie lata pomieszczenie wraz z całym zapleczem było bardzo intensywnie eksploatowane, ale niestety nie remontowane. Jego stan, a szczególnie podłogi, stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników, dlatego też na początku 2012 r. dyrektor Centrum Kultury podjęła decyzję o jej zamknięciu. Wiosną zostały pozyskane środki na kapitalny remont i przywrócenie świetności i funkcji tego ośrodka. W maju 2013 roku ruszyła z remontem ekipa budowlana. Dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 110 tysięcy złotych oraz dotacji z gminy na kwotę około 300 tysięcy złotych w budynku wykonano m.in. kapitalny remont sali taneczno-widowiskowej, odrestaurowano klatkę schodową, ocieplono strop nad piętrem oraz dokonano wymiany instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej i CO.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy, dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich oraz sołtys Witkowa. Uroczystość uświetniło przedstawienie nagrodzone gromkimi brawami w wykonaniu grupy przedszkolaków. Na imprezą inaugurującą funkcjonowanie sali nie trzeba było długo czekać, ponieważ już wieczorem Klub Seniorów zorganizował spotkanie taneczne przy muzyce w ramach przypadającego kilka dni temu Międzynarodowego Dnia Seniora.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top