Bez fajerwerków przed Falubazem

Bez fajerwerków przed Falubazem

w Sport

W ostatnim przed sobotą inauguracją III ligi sparingu Górnik Wałbrzych zremisował z beniaminkiem IV ligi – Victorią Świebodzice 1:1. Wyrównującego gola zdobył w drugiej części spotkania Dominik Woźniak.

Po dwóch pewnych zwycięstwach z Olimpią Kowary (7:0) oraz Piastem Nowa Ruda (4:1) wałbrzyszanie zanotowali niespodziewany remis z IV-ligową Victorią Świebodzice. Wynik pojedynku otworzył celnym strzałem z rzutu wolnego testowany przez Victorię – Adrian Sobczyk, a do remisu po ładnej, kombinacyjnej akcji doprowadził uderzeniem z powietrza Dominik Woźniak. Jak sam rezultat z niżej notowanym rywalem wskazuje, nie był to najlepszy mecz w wykonaniu biało-niebieskich. Powyższy wynik, co podkreślał trener Robert Bubnowicz, niezbyt dobrze rokuje przed jutrzejszym pojedynkiem I kolejki rundy jesiennej z Falubazem Zielona Góra, a z drugiej strony mógł być jedynie wypadkową słabszej tego dnia dyspozycji wałbrzyszan, która nie musi mieć wcale przełożenia na sobotnią postawę Górnika. 

Biorąc pod uwagę spore problemy kadrowo-organizacyjne klubu wydaje się, iż w nadchodzących rozgrywkach sukcesem podopiecznych Roberta Bubnowicza oraz Marcina Morawskiego będzie nie tylko utrzymanie w III lidze, ale przede wszystkim przetrzymanie najtrudniejszego okresu i tym samym brak decyzji o rezygnacji z gry, co tak naprawdę w każdej chwili może się zdarzyć. W walce o zachowanie miejsca w III lidzie wałbrzyszanom raczej nie pomoże Bartosz Tyktor, choć jeszcze przed tygodniem wydawało się, iż doświadczony „Tyki" wzmocni defensywę zespołu. Szkoleniowcy Górnika mogą za to liczyć na testowanego w sparingach Norberta Pierzgę. 24-letni zawodnik występuje w pomocy, a dotychczas bronił barw między innymi Polonii Stali Świdnica, Orła Ząbkowice Śląskie czy Foto-Higieny Gać. Jak się dowiedzieliśmy, jego transfer jest w trakcie załatwiania i niewykluczone, że Pierzga zagra w sobotę w Zielonej Górze. Początek wyjazdowego meczu o godzinie 17.

Spotkanie kontrolne

Górnik Wałbrzych – Victoria Świebodzice 1:1 (0:0)

Bramki: Dominik Woźniak – Górnik oraz Adrian Sobczyk – Victoria

Górnik: Jarosiński, Surmaj, D. Michalak, G. Michalak, Rytko, Tobiasz, Młodziński, Pierzga, Gawlik, Krzymiński, Migalski oraz Woźniak, Rojek, Sobiesierski. Trener: Robert Bubnowicz

Victoria: Jaskółowski, Olszówka, Niemczyk, Rosicki, Lehner, Słapek, Dobrowolski A., Błażyński, Błaszczak, Bałut, Sobczyk oraz Chrebela, testowany zawodnik, Struski, Uglis, Borowiec, Laskowski. Trener: Maciej Jaworski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top