nie przeżyją

Bez pomocy, nie przeżyją

w Aktualności

Większość z nich świadomie podejmuje tę decyzję. Wolą alkohol niż pobyt w noclegowni. Tam bowiem obowiązują zasady. Konkretnie trzeźwość. Nie każda osoba, która jest bezdomna to jednak alkoholik. Niektórym po prostu w życiu nie wyszło. Latem tak „nie przeszkadzają". Zimą szukają już schronienia przez mrozem.

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Wałbrzyscy policjanci i strażnicy miejscy kolejny raz realizować będą działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych. – Apelujemy o informowanie policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Być może nasza pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia. Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji – mówią mundurowi. Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Tutaj znajdziesz schronienie

– Integracyjny Dom dla Bezdomnych (Wałbrzych, ul. Pocztowa 22, tel. 74 847 81 26)

– Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych MONAR – MARKOT (Wałbrzych, ul. Moniuszki 109, tel. 74 842 10 06)

– Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych – 100 miejsc (Wałbrzych, ul. Internatowa 1, Fundacja Tarkowskich Herbu Klamry Dom Pomocy "Słoneczny", tel. Kom. 665759 358)

– Integracyjny Dom dla Bezdomnych (dla samotnych kobiet i bezdomnych rodzin) Wałbrzych ul. Ogrodowa 2A, tel. 74 840 82 96

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top