Bieg uzdrowiskowy

Leszek Zając z Wałbrzycha z czasem 42,57 wygrał VI Bieg Uzdrowiskowy na Chełmiec o puchar burmistrza Szczawna Zdroju.

Sporą część biegaczy lokalnych zapewne odstraszyły padające od kilku dni deszcze przez co trasa była błotnista i śliska. Niewielki fragment trasy organizatorzy postanowili nawet zmienić i poprowadzić obejściem przez las. Jednak takie warunki nie odstraszyły najtwardszych biegaczy i na szczyt Chełmca dobiegło 68 zawodników. Przed biegiem na Chełmiec w Szczawieńskim Parku Zdrojowymodbyły się również biegi dla dzieci pod szyldem corocznej akcji Polska Biega. Dzięki zaangażowaniu nauczyciela a zarazem radnego powiatu Wałbrzyskiego Arkadiusza Muchy na starcie w tą mało ciekawą pogodę stanęło blisko 30 uczniów szkół i przedszkolaków. Tradycyjnie najmłodsi zawodnicyotrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe medale. Otwarcia głównej imprezy czyli VI Biegu Uzdrowiskowego na Chełmiec dokonali wiceburmistrz Urszula Burek oraz przewodniczący Rady miejskiej Szczawna Zdroju Stanisław Borkusz. Po starcie honorowym biegacze udali się na linię startu zlokalizowaną obok Hotelu Dworzysko skąd o 12:00 wyruszyli na prawie 10 kilometrową trasę z metą na szczycie Chełmca. Kobiety zostały dowiezione na 4 kilometr trasy skąd wystartowały również w samo południe, do pokonania miały 6 km. W kategorii OPEN wśród mężczyzn wygrał Leszek Zając z Wałbrzycha pokonując dystans 9,6 km w czasie 42:57. Drugi na mecie zameldował sięMirosław Kaczuga – Dęby Wałbrzych (44:04). Trzecią pozycję wywalczył Jerzy Uliasz – LKS Iskra Jaszkowa Dolna (44:42). Wśród pań najlepsza okazała się Joanna Blitek – Dęby Wałbrzych (35:32) przed Agatą Dereń – LKS Iskra Jaszkowa Dolna (36:51). Trzecia na metę dotarła Paulina Kosteczka – KB Maniac Poznań (38:12).