Biesiada ziemniaczana za nami

Biesiada ziemniaczana za nami

w Aktualności

Tegoroczna biesiada ziemniaczana pod Mniszkiem miała wyjątkowy charakter. Podczas imprezy przeprowadzono bowiem zbiórkę publiczną na rzecz osób poszkodowanych w wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Traugutta w Boguszowie-Gorcach.

Program jak przystało na imprezę biesiadną obfitował w atrakcje kulinarne, muzyczne, a nawet akrobacje cyrkowe w wykonaniu młodych artystów z Podgórzyna. O oprawę muzyczną zadbały Kapela Podwórkowa Lewiniacy oraz zespół Biały Dyliżans. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się ziemniaczane degustacje, przy których wystawione zostały kwestorskie puszki. Za przysłowiowy „wrzut do puszki" pracownice biblioteki serwowały uczestnikom imprezy kremową zupę ziemniaczaną własnej roboty i wiejski chleb okraszony smalcem, członkowie Klubu Sportowego Górnik wspierani przez radną Renatę Stec oraz Natalię Łagan bibliotekarza MBP-CK smażyli frytki i kotlety ziemniaczane. Panie z „Klubu Igiełka" zadbały natomiast o pyszne domowe ciasto. Swoje stoisko miała również Halina Bieniecka, która nie tylko oferowała wspaniałe langosze z gulaszem ale również upiekła okazały tort, który wylicytowano podczas imprezy na rzecz poszkodowanych. Do stoisk bez przerwy ustawiały się długie kolejki, więc nie powinien dziwić fakt, iż zużyto blisko 100 kilogramów ziemniaków i 7 litrów oleju, a kwestorskie puszki szybko napełniały się datkami.Dzięki ofiarności uczestników imprezy oraz osób angażujących się w zbiórkę publiczną udało się zebrać blisko 1800 złotych. Ważnym elementem imprezy, jak co roku, była rywalizacja o Statuetki Mistrza Potrawy Ziemniaczanej, zaprojektowane i wykonane przez Elżbietę Gajewską, Dyrektora MBP-CK. Jurorzy mieli niełatwe zadanie, gdyż do konkursu zgłoszono aż 25 potraw – było więc czego próbować. Nagrody otrzymali:

W kategorii „potrawa na ciepło" I miejsce – Aurelia KrejnerII miejsce – Helena PlebańskaIII miejsce – Małgorzata Lewandowska

W kategorii „potrawa na zimno"I miejsce – Barbara JakubiakII miejsce – Małgorzata LewandowskaIII miejsce – Bożena MilkeWręczono ponadto „Nagrodę specjalną Biesiady Ziemniaczanej pod Mniszkiem", którą za całokształt sztuki kulinarnej otrzymała wielokrotna uczestniczka konkursu – Halina Bieniecka. Laureatki oprócz pamiątkowych statuetek otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top