Brawa za waleczność

Piłkarze Górnika Nowe Miasto nie sprostali A-klasowemu Orłowi Lubawka w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Choć biało-niebiescy prowadzili w środowym meczu 1:0, to jednak ostatecznie przegrali 1:2 i odpadli z dalszej rywalizacji.

Rozegrano pierwszy mecz w ramach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Naprzeciw siebie stanęli seniorzy Górnika Nowe Miasto, którzy już w najbliższą niedzielę po kilku latach przerwy ponownie zagrają w klasie B, oraz Orzeł Lubawka. Co prawda pojedynek rozpoczął się od gola Damiana Wolkensteina, jednak jeszcze do przerwy rywal zdołał doprowadzić do remisu. W drugiej odsłonie gospodarze wypracowali 3 stuprocentowe okazje pod bramką rywala, które jednak nie przyniosły oczekiwanego trafienia. Znacznie skuteczniejsi okazali się za to przedstawiciele klasy A, którzy w końcówce za sprawą Kacpra Schabińskiego zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tym samym Orzeł awansował do kolejnej rundy PP, w której zmierzy się z Białym Orłem Mieroszów.
Puchar Polski

I runda na szczeblu podokręgu

Środa – 17 sierpnia, godz. 17:

Górnik Nowe Miasto (klasa B) – Orzeł Lubawka (klasa A) 1:2 (1:1)

Bramki: Damian Wolkenstein – Górnik NM oraz Jacek Adamowicz, Kacper Schabiński – Orzeł

Górnik Nowe Miasto (klasa okręgowa juniorów) – Podgórze Wałbrzych (klasa B)