Brudna walka wyborcza

Brudna walka wyborcza

w Aktualności

Sztaby poszczególnych kandydatów dwoją się i troją jak najlepiej zareklamować i wyeksponować swoich faworytów. Niestety tegoroczna kampania wyborcza pokazuje również, że nie każdy potrafi walczyć fair play.

Mimo że do wyborów pozostały jeszcze dwa tygodnie już doszło do kilku incydentów. Katarzyna Rolka, pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Buzarewicza powiadomiła policję o zniszczeniu baneru wyborczego kandydata na wójta gminy Czarny Bór. Jarosław Buzarewicz apeluje: prowadźmy uczciwą kampanię wyborczą. Baner znajdował się na sklepie spożywczym w Borównie. Został zamontowany na wysokości około 2,5 metra nad ziemią, zatem wandale musieli się natrudzić. Teren jest oświetlony i monitorowany, co powinno ułatwić ustalenie sprawcy. Postępowanie prowadzi komisariat policji w Boguszowie Gorcach, gdzie zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jak dodaje pełnomocnik Katarzyna Rolka, to pierwsze tak drastyczne działanie przeciwko naszemu kandydatowi na wójta. Inny baner, w Czarnym Borze został ubrudzony, notorycznie znikają z tablic ogłoszeń plakaty KWW Jarosława Buzarewicza. – Prowadzenie kampanii polega na przekonywaniu do siebie wyborców. Niszczenie mienia z pewnością do takich działań nie należy – mówi kandydat na wójta gminy Czarny Bór, Jarosław Buzarewicz.

W Wałbrzychu Bogusława Czupryn zapytała publicznie czy Patryk Wild, kandydat na prezydenta miasta Wałbrzycha nie złamał prawa wyborczego organizując – bez zgody prezydenta miasta Wałbrzycha jak sugeruje Czupryn – spotkania wyborczego w lokalu Rady Wspólnoty Samorządowej w Sobięcinie. Wild, że sztab Lubińskiego zastrasza członków z jego listy. – Jesteśmy zdegustowani brudnymi metodami prowadzenia kampanii wyborczej. To metody ze Stoszowic przenoszone na grunt wałbrzyski. Nasza kampania jest tylko i wyłącznie kampanią merytoryczną z poszanowaniem obowiązującego prawa i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Odcinamy się w sposób zdecydowany od jakichkolwiek metod, które stałyby w sprzeczności z tymi zasadami – odpowiada na to Rosiak. Młody Mateusz Rambacher składa doniesienie do prokuratury na Nowaka. Ten drugi zapowiada zrobienie tego samego, zarzucając mu pomówienie. Do wyborów pozostały dwa tygodnie. Aż strach pomyśleć czym jeszcze zaskoczą nas kandydaci. Panie i panowie kandydaci. Apelujemy do Was. Otrząśnijcie się z tego amoku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top