Castle Party w Bolkowie

Castle Party w Bolkowie

w Aktualności/Galeria

To największy festiwal mrocznej muzyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku przyciąga coraz więcej fanów. Od czwartku w Bolkowie trwa 17 edycja Castle Party. Zobacz jak bawiono się w ubiegłym roku (zdjęcia poniżej).

Początki festiwalu Castle Party sięgają 1994 roku. Pierwszy raz imprezę zorganizowano na Zamku Grodziec w 1994r. Na scenie wystąpiło pięć zespołów, których wysłuchało trzystu fanów. Rok później do zamku przyjechało już blisko ośmiuset miłośników mrocznej muzyki. Gwiazdą wieczoru był kanadyjski duet "Psyche". Po trzeciej edycji, gdy dziedziniec wypełniło ponad 1000 osób zdecydowano się przenieść imprezę na większym Zamek, a takim jest właśnie Bolków. Tam też odbyła się kolejna edycja. 1500 fanów potwierdziło, że jest potrzeba organizacji tego typu koncertów. Do Bolkowa przyjechali nie tylko miłośnicy mrocznej muzyki z Polski, ale i wielu państw Europy. Podobnie jak teraz. W ubiegłym roku na scenie można było usłyszeć takie zespoły jak Clan of Xymox, Diary of Dreams, Legendary Pink Dots, New Model Army, Das Ich, Frontline assembly, Anne Clark,, Die Krupps, I am X, Deine Lakaien. Z grup polskich Closterkeller, Fading Colours, Moonlight, Renata Przemyk, Armia, Brygada Kryzys. Mroczni fani u części mieszkańców tego miasta budzą strach i przerażenie, chociażby ze względu na specyficzny, czarny ubiór. Dla innych stali się atrakcją turystyczną, bo wynajmują pokoje i zostawiają pieniądze w okolicznych sklepach. Na pewno są wyróżniającą się subkulturą, ale to dzięki nim, o zamku w Bolkowie mówi się przez kilka dni w całej Europie.

Koncertom zaproszonych zespołów towarzyszą różnego rodzaju happeningi. W tym roku przy fontannie w Bolkowie organizatorzy będą szukać odpowiedzi na pytanie "Panna Młoda – Upiór czy kobieta?". W akcji wezmą udział Anioły w sukniach panien młodych (czarnych i białych). Skrzydlate damy udzielać też będą "błogosławieństw Króla Salomona", czyli przysłowiowych energii / mocy Króla Salomona. Król ten jako jeden z nielicznych miał moc władania nad Skrzydlatymi. Dawane również będą porady i rozgrzeszenia "pod czarnym welonem".

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top