Celują w reprezentantki

Celują w reprezentantki

w Sport

Zaledwie kilkanaście dni temu cieszyliśmy się z awansu piłkarek AZS-u PWSZ Wałbrzych do Ekstraligi kobiet, gdy tymczasem już 6 lipca podopieczne Marcina Gryki rozpoczną przygotowania do zbliżających się rozgrywek. Przed beniaminkiem najwyższego szczebla kilka sparingów oraz zgrupowanie w Cetniewie.

W najbliższy poniedziałek najwyżej sklasyfikowany wałbrzyski zespół rozpocznie przygotowania do rozgrywek Ekstraligi kobiet. Oprócz treningów na Ratuszowej ekipę trenera Gryki czeka kilka sparingów z ciekawymi rywalami. W niemal bowiem wszystkich przypadkach nasze panie zagrają ze znacznie wyżej notowanymi przeciwnikami. Jakby na potwierdzenie słów w piątek 10 lipca AZS PWSZ zmierzy się z mistrzem kraju – Medykiem Konin, a do potyczki dojdzie w Żaganiu. Potem wałbrzyszanki wyjadą na obóz kondycyjny do Cetniewa, w trakcie którego spotkają się z KKP Bydgoszcz, czyli dziewiątą ekipą Ekstraligi oraz Sztormem Gdańsk – mistrzem I ligi grupy północnej. Po powrocie będzie równie ciekawie, gdyż formę AZS-u sprawdzi Zagłębie Lubin (wicemistrz Polski) oraz AZS Wrocław (piąty zespół w kraju).

Jak powiedział szkoleniowiec akademiczek z Wałbrzycha, do Cetniewa wyjedzie 20 zawodniczek. W tym gronie być może znajdzie się miejsce dla trzech lub czterech nowych piłkarek. -Planujemy wzmocnić pierwszą drużyną kilkoma, ale niebylejakimi zawodniczkami, bo reprezentkami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Jeśli nasze plany transferowe się powiodą, to głównym celem AZS-u będzie walka o pierwszą „6" rozgrywek, czyli grupę mistrzowską. W innym przypadku postaramy się wywalczyć miejsca 8 lub 9, a więc lokaty gwarantujące utrzymanie w Ekstralidze- poinformował trener Gryka.

Tegoroczny sezon Ekstraligi rozpocznie się 8 sierpnia meczem na Ratuszowej z AZS-em PSW Biała Podlaska. Jeszcze przed nowym rokiem szkolnym zagramy na wyjeździe ze Sztormem, następnie drużyną GOSiRKi Piaseczno, a tuż przed końcem wakacji podejmować będziemy Medyka. Runda jesienna zakończy się 31 października, ale niewykluczone, iż w przypadku dobrej aury w listopadzie odbędą się trzy kolejki z odsłony rewanżowej.

Ekstraliga kobietRunda jesiennaI kolejka – 8 sierpnia:AZS PWSZ Wałbrzych – AZS PSW Biała Podlaska

II kolejka – 15/16 sierpnia:Sztorm AWFiS Gdańsk – AZS PWSZ Wałbrzych

III kolejka – 22 sierpnia:AZS PWSZ Wałbrzych – GOSiRKi Piaseczno

IV kolejka – 30 sierpnia:AZS PWSZ Wałbrzych – Medyk Konin

V kolejka – 5/6 września:AZS Wrocław – AZS PWSZ Wałbrzych

VI kolejka – 12 września:AZS PWSZ Wałbrzych – Czarni Sosnowiec

VII kolejka – 26 września: Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych

VIII kolejka – 3/4 października: AZS PWSZ Wałbrzych – KPP Bydgoszcz

IX kolejka – 10/11 października:Olimpia Szczecin – AZS PWSZ Wałbrzych

X kolejka – 17/18 października:AZS PWSZ Wałbrzych – Zagłębie Lubin

XI kolejka – 31 października:Mitech Żywiec – AZS PWSZ Wałbrzych

XII kolejka – 7/8 listopada:AZS PSW Biała Podlaska – AZS PWSZ Wałbrzych

XIII kolejka – 14/15 listopada:AZS PWSZ Wałbrzych – Sztorm AWFiS Gdańsk

XIV kolejka – 21 listopada:GOSiRKi Piaseczno – AZS PWSZ Wałbrzych

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top