Centra handlowe i markety dziś nieczynne

Centra handlowe i markety dziś nieczynne

w Gospodarka

Kto wczoraj nie zrobił zakupów, dziś będzie miał z tym kłopot. Boże Ciało to jeden z dni w roku, kiedy sklepy są zamknięte.

Hipermarkety i centra handlowe oraz wszystkie większe sklepy w czwartek będą zamknięte. Boże Ciało jest jednym z 12 dni świątecznych w roku, kiedy tego typu placówki obowiązuje zakaz handlu. Także w piątek wiele urzędów może być nieczynnych.

Dziś mogą pracować między innymi apteki, kwiaciarnie, stacje benzynowe. Zakupy będzie można zrobić także w niewielkich sklepach osiedlowych, pod warunkiem jednak, że handlować będzie właściciel, albo sprzedawca zatrudniony na zlecenie.

Na tego kto złamie zakaz handlu tego dnia może być nałożony mandat, albo kara do 30 tys. zł.

Z kolei w piątek – 4 czerwca – trzeba liczyć się z tym, że wiele urzędów w Polsce będzie nieczynnych. Chodzi między innymi o urzędy miast, gmin i starostwa. Pracownicy tych urzędów odbiorą dzień wolny za 1 maja, który w tym roku przypadł w sobotę.

Inne osoby, które chcą mieć czterodniowy weekend mogły wziąć dzień urlopu wypoczynkowego, albo urlop na żądanie. W zamian za wolny piątek pracodawca może wyznaczyć też inny dzień do odrobienia.

Piątek, to także dzień wolny dla uczniów wszystkich rodzajów szkół.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top