Ceny domów w Wałbrzychu

Ceny domów w Wałbrzychu

w Gospodarka

Najtańsze domy w Wałbrzychu kupimy w dzielnicy Podgórze i zapłacimy za nie 69 tys. zł – tak wykazują dane portalu nieruchomości Domy.pl. Z kolei ceny najdroższych dochodzą do 1,4 mln zł i te usytuowane są w Szczawienku. Średnia stawka wynosi 455 tys. zł przy 2,6 tys. zł za metr kwadratowy, a im większy dom chcemy kupić, na tym mniejszą cenę za metr możemy liczyć.

Przeciętna cena za budynek mieszkalny o wielkości 100-150 m² wynosi 384 tys. zł. Jeśli szukamy własnych czterech kątów wśród domów o takiej powierzchni, wybór mamy dość duży, a oferty różnorodne. Najtańsze to domostwa potrzebujące wykończenia, w które po zakupie trzeba inwestować, ale można je zaaranżować według własnego gustu. Wśród droższych znajdziemy i budynki w dobrym stanie, i potrzebujące kapitalnego remontu; i domki jednorodzinne, i gospodarstwa rolne, z budynkami gospodarczymi wliczonymi w cenę, a także domostwa sprzedawane z całym umeblowaniem. Największą kwotę, bo aż 1,2 mln zł, będziemy musieli wydać na gospodarstwo w bardzo dobrym stanie, posiadające między innymi dwa zarybione stawy, garaż na dwa samochody i zagospodarowany ogród. Średnia stawka za metr kwadratowy to 3,1 tys. zł.

Domy o powierzchni od 151 do 200 m² stanowią największą kategorię ofert na wałbrzyskim rynku wtórnym. Średnia cena wynosi tu 466 tys. zł i 2,6 tys. zł za metr kwadratowy. Co ciekawe, właśnie w tej grupie znajdują się najdroższe budynki mieszkalne w całym mieście, wycenione na 1,2-1,4 mln zł. Są to nowoczesne rezydencje, położone w spokojnej części Szczawienka, posiadające duże, zagospodarowane ogrody. Rozpiętość stawek w tej kategorii jest bardzo duża – najtańsze domy kupimy już od 88 tys. zł.

Jeśli szukamy wśród domów od 201 m² do 250 m², musimy liczyć się ze znacznie mniejszym wyborem, choć i w tym przedziale każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny dochodzą tu do 1 mln zł – tyle zapłacimy za przedwojenną rezydencję z możliwością przystosowania do działalności gospodarczej. Wszystkie najdroższe budynki są w bardzo dobrym stanie i o wysokim standardzie. Najniższe stawki wynoszą 229 tys. zł przy średniej 541 tys. zł i 2,4 tys. zł za metr kwadratowy.

Przeciętna cena domów o metrażu od 251 m² do 300 m² to 495 tys. zł – oznacza to, że jest ona niższa niż średnia w poprzedniej kategorii. Spowodowane jest to stosunkowo dużą ilością budynków w stanie surowym otwartym lub potrzebujących kapitalnego remontu, o cenach zaczynających się od 160-260 tys. zł. Średnia stawka za metr kwadratowy jest tu najniższa ze wszystkich przedziałów wielkościowych i wynosi 1,8 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top