Chopina na otwarcie II semestru

w Czarny Bór

„Rodem warszawianin, sercem Polak, talentem świata obywatel”, tak o urodzonym 212 lat temu (1 marca lub jak wskazują inne źródła 22 lutego) Fryderyku Chopinie, pisał C.K. Norwid.

II semestr w czarnoborskim Uniwersytecie III Wieku, w Czarnym Borze wystartował 4 marca i nie mógł więc rozpocząć się inaczej niż przybliżeniem studentom życia i twórczości wielkiego polskiego kompozytora, romantyka i patrioty. Nie zabrakło rysu historycznego, ciekawostek z życia rodzinnego i osobistego Chopina. Studenci mieli też okazję wysłuchać fragmentów niektórych kompozycji. Obecny na wykładzie wójt podkreślał, że w tych trudnych czasach, w związku z agresją Rosji na Ukrainę Polacy zdają egzamin z człowieczeństwa i potrafią wykazać się wielkim sercem, ale ważne jest też abyśmy pamiętali o wielkich Polakach artystach, sportowcach, społecznikach, patriotach, którzy dawali przykład jak z podniesioną głową przetrwać w trudnych czasach. Wykład poprowadziła Krystyna Swoboda (absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji i Dyrygentury, od 1984 r. zawodowo z wiązana z Zespołem Szkół Muzycznych oraz Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu).

Czarnoborski Uniwersytet III Wieku swoją siedzibę ma w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze, zrzesza ponad 50 seniorów z całej gminy i z powodzeniem działa już od 2017 r. Od tego czasu seniorzy uczestniczyli w dziesiątkach ciekawych wykładów, warsztatów, kursów językowych i artystycznych. UTW stale się rozwija i przyjmuje w swoje szeregi coraz to nowych członków. Podczas otwarcia II semestru zajęć UTW wójt Adam Górecki wspólnie z dyrektor B+CK Katarzyną Bernaś oficjalnie wręczyli indeksy dwóm nowym studentkom.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top