Co dwa srebra to nie jedno

Po wywalczeniu srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski, w Nikoli Okopniak, podopieczna Roberta Kosińskiego powtórzyła swój wyczyn z reprezentacją kraju, z którą zajęła 2. miejsce w Mistrzostwach Europy Skrzatów – Tennis Europe Nations Challenge Cup by Head.

Pasmo sukcesów Nikoli zapoczątkowały lipcowe Mistrzostwa Polski Skrzatów, w których tenisistka z uzdrowiska wywalczyła srebrny medal. W nagrodę podopieczna trenera Kosińskiego została powołana do kadry Polski na półfinałowy turniej Tennis Europe Nations Challenge by Head w Turcji. Wyjazd do Ankary, o czym już informowaliśmy, przyniósł prowadzonym przez trenera Rafała Chrzanowskiego biało-czerwonym awans do ubiegłotygodniowego turnieju finałowego, którego areną było Ajaccio we Francji. Początek niedawnych zmagań był dość niemrawy w naszym wykonaniu, gdyż dość niespodziewanie Polki przegrały swój pierwszy mecz w grupie z Rumunkami 1:2. Niespodziewanie, bowiem ostatecznie rywalki zajęły ostatnie miejsce w eliminacjach, a w klasyfikacji końcowej dopiero 7. lokatę w gronie ośmiu zespołów. Na szczęście Okopniak i spółka szybko się pozbierały, czego efektem były zacięte, ale najważniejsze, że wygrane pojedynki z Czeszkami oraz Włoszkami (dwukrotnie 2:1). To wystarczyło, aby zająć 1. miejsce w swojej grupie i stanąć do walki o złoty medal. W pojedynku o tytuł Mistrza Europy przeciwnikiem Polek były Rosjanki, z którymi nasze zmierzyły się już Turcji przegrywając 0:3. W Ajaccio było podobnie, bowiem i tym razem rywalki okazały się lepsze od naszej drużyny kopiując swój wyczyn z Ankary. Finałowa porażka nie popsuła jednak świetnych humorów polskiej drużyny, gdyż wicemistrzostwo Europy to również ogromny sukces drużyny w biało-czerwonych barwach, w tym naszej Nikoli Okopniak.

Turniej finałowy Tennis Europe Nations Challenge by Head we Francji

Wyniki grupy APolska – Rumunia 1:2Oana Smaranda Corneanu – Nikola Okopniak 6:1, 6:1Carmen Roxana Manu – Iga Świątek 3:6, 6:4, 2:6Corneanu/Andreea Velcea – Maja Chwalińska/Świątek 6:4, 3:6, 6:2Czechy – Polska 1:2Anna Siskova – Chwalińska 6:0, 6:0Petra Machova – Świątek 1:6, 7:6, 3:6Siskova/Vanesa Nikolovova – Chwalińska/Świątek 6:7, 4:6Włochy – Polska 1:2Alessia Truden – Okopniak 4:6, 6:1, 6:3Elisabeta Cocciaretto – Świątek 2:6, 4:6Truden/Cocciaretto – Chwalińska/Świątek 6:3, 1:6, 5:7Tabela grupy A1. Polska 3 2 12:112. Czechy 3 2 11:93. Włochy 3 1 11:114. Rumunia 3 1 9:12FinałRosja – Polska 3:0Ekatarina Makarova – Okopniak 6:0, 6:2Anastasia Potapova – Świątek 6:4, 6:0Polina Krupchenko/Potapova – Chwalińska/Okopniak 6:4, 6:2Klasyfikacja końcowa1. Rosja2. Polska3. Ukraina4. Czechy5. Włochy6. Niemcy7. Rumunia8. Słowacja