Czarni nie dali rady

Czarni nie dali rady

w Sport

W środę rozegrano półfinały Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Jedynym naszym przedstawicielem byli występujący w klasie A – Czarni Wałbrzych, których losowanie skojarzyło z III-ligową Bielawianką Bielawa. Jak można się było spodziewać górą byli wyżej notowani goście, choć podopieczni Marka Żamojcina łatwo skóry nie sprzedali.

Do przerwy gra toczyła pod lekkie dyktando Bielawianki, czego efektem był błyskawiczny, bo zdobyty już w 1 minucie gol gości. Skromne prowadzenie przyjezdnych utrzymywało się niemal do ostatnich minut pierwszej połowy. Niestety, tuż przed końcem odsłony wałbrzyszanie popełnili kosztowny błąd, a tuż po nim kolejny skutkujący rzutem karnym i tym samym na półmetku rywalizacji III-ligowcy wygrywali 3:0. Po zmianie stron nadzieje na korzystny wynik przywrócił Patryk Konsewicz, który wykorzystał podanie Macieja Łukasika. W 60 minucie „Czeski" pokonał bramkarza Bielawianki, jednak przeciwnicy odpowiedzieli kolejnym trafieniem i tym samym pewnie awansowali do finału PP.

Rywalem Bielawianki w walce o najważniejsze w naszym regionie trofeum, a także cenne nagrody, gdyż zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych otrzyma nagrodę w postaci sprzętu sportowego o wartości 5000 złotych, będzie Polonia Stal Świdnica. Zespół Marcina Morawskiego pokonał w środę Lechię Dzierżoniów 2:0. Do spotkania finałowego dojdzie w środę 20 maja.

Puchar Polski na szczeblu okręgowym

Półfinał:

Czarni Wałbrzych – Bielawianka Bielawa 1:4 (0:3)

Bramka dla Czarnych: Patryk Konsewicz (60)

Czarni: Piotr Kudaj, Jakub Nowicki, Dawid Darmochwał, Mateusz Mudzin, Mariusz Boniowski (19 Wojciech Surosz), Dawid Gołek, Michał Guzik, Patryk Marszałek, Patryk Konsewicz, Krzyszto Janiak, Maciej Łukasik. Trener: Marek Żamojcin

Lechia Dzierżoniów – Polonia Stal Świdnica 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Iegor Tarnov (42), 0:2 Michał Skrypak (47)

Finał PP

Środa – 20 maja:

Polonia Stal Świdnica – Bielawianka Bielawa

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top