Czarny Bór realizuje potrzeby mieszkańców

w Aktualności/Czarny Bór/Region

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja realizacji gminnych inwestycji, które powstają z inicjatywy mieszkańców. Ich pomysły, zgłoszone podczas ubiegłorocznych zebrań wiejskich, stają się rzeczywistością. Środki finansowe wydatkowane w ramach funduszu sołeckiego przyczyniają się do powstania kolejnych miejsc rekreacji, sportu i wypoczynku na terenie gminy.

W ostatnim czasie sołectwo Grzędy, Jaczków oraz Witków zyskały nowe urządzenia na placach zabaw. W Grzędach Górnych posadowiono urządzenia siłowni zewnętrznej. Wykonawcą prac jest AVIS S.C. Ekologiczne Place Zabaw, a ich koszt w sumie wyniesie blisko 60.000,00 zł. W Borównie korzystający z placu zabaw i siłowni zewnętrznej mogą czuć się bezpieczniej, ponieważ teren został ogrodzony. Na stadionie sportowym w Czarnym Borze trwa montaż piłkochwytów. Prace w Borównie i Czarnym Borze prowadzi firma Adamus GROUP Marcin Adamkiewicz, a ich koszt opiewa na kwotę ponad 70.000,00 zł.

To tylko część zadań, która została wykonana w ostatnich tygodniach. Poza tym mieszkańcy wyodrębnili środki na doposażenie gminnych świetlic w sprzęt do utrzymania porządku i czystości w sołectwie. Fundusz sołecki na 2020 r. wyniósł ponad 200.000,00 zł. We wrześniu 2020 r. odbyły się zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy zadecydowali o wydatkowaniu funduszu sołeckiego na 2021 r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top