Czekamy na Gortata

Czekamy na Gortata

w Sport

Odliczamy godziny do sobotniego wydarzenia w hali Aqua-Zdroju, która będzie areną towarzyskiego pojedynku koszykarzy Polski i Czech. Na temat zbliżającego się meczu, występu Marcina Gortata, wrażeń z pobytu w naszym mieście, a także szans biało-czerwonych we wrześniowych Mistrzostwach Europy, rozmawiano podczas środowej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli reprezentacji.

W imieniu biało-czerwonych w konferencji wzięli udział trener Mike Taylor, zawodnik Adam Waczyński oraz Marcin Widomski, generalny menedżer reprezentacji Polski. Wszyscy zgodnie podkreślali wspaniałe warunki, w jakich przyszło im trenować i przygotowywać się do wrześniowych Mistrzostw Europy. -Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że znów tu jesteśmy. Aqua-Zdrój to fantastyczne miejsce na zgrupowanie, które daje nam świetne warunki do treningów. Nie możemy się już doczekać sparingów z Czechami. Naprawdę ciężko pracowaliśmy osiągając spory postęp indywidualnie, ale również jako zespół. Właściwie nie możemy sobie niczego więcej życzyć, bo organizacja zgrupowania jest na najwyższym poziomie,- komplementował gospodarzy trener Taylor.

Jednym z ważniejszych wątków poruszonych podczas konferencji był udział Marcina Gortata w zgrupowaniu oraz meczu z Czechami. O ewentualnym występie lidera Polaków wypowiedział się menedżer Widomski, który nie wykluczył, iż pan Marcin zaprezentuje się wałbrzyskiej publiczności. – Decyzję o tym czy Marcin zagra w sobotę przeciwko Czechom, czy zasiądzie na ławce podejmiemy po jego przyjeździe do Wałbrzycha. Zgodnie z umową pomiędzy FIBA a NBA Marcin może do nas dołączyć najwcześniej 5 tygodni przed mistrzowską imprezą, co wypada 1 sierpnia, czyli w dniu meczu z Czechami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziął udział w tym spotkaniu, a z drugiej strony nie trenował dotąd z drużyną, tak więc ostateczna decyzja zostanie podjęta, gdy pojawi się w Wałbrzychu. Nie przewidujemy specjalnego spotkania kibiców z Gortatem. Tu trenuje reprezentacja Polski, a nie Łukasz Koszarek, Marcin Gortat czy Adam Waczyński, dlatego chciałbym to podkreślić, iż nie gościcie indywidualnych zawodników, ale team, który ma cel, który jest razem i który pracuje, żeby ten cel osiągnąć,- poinformował Widomski. Sobotni mecz z Czechami to oczywiście ważne dla Polaków wydarzenie, a zarazem tylko jeden z elementów przygotowawczych do EuroBasketu, który jest głównym celem naszego zespołu. Jak przyznał trener Taylor, jego podopieczni chcą jak najlepiej wypaść w inauguracyjnym spotkaniu przeciwko Bośni i Hercegowinie, z którą zmierzymy się 5 września, a także w przekroju całego turnieju. Początek sobotniego meczu w hali Aqua-Zdroju o godzinie 13. Bilety w cenie 30 i 20 złotych można zakupić na stronie www.abilet.pl oraz w recepcji hotel AZ. Część wejściówek będzie również do nabycia w dniu meczu na stoiskach przy hali.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top