Czy będą winni śmierci Krzysztofa?

Czy będą winni śmierci Krzysztofa?

w Aktualności

Od tragicznej śmierci 16-letniego Krzysztofa, na którego zawaliła się ściana ruin przy ulicy Kamiennej w Jedlinie – Zdroju minęły trzy dni. Wciąż jednak nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za śmierć chłopca.

Przypomnijmy: Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek na terenie ruin budynku przy ulicy Kamiennej w Jedlinie – Zdroju. Spadająca ściana przygniotła 16-letniego chłopca. Do dziś nie wyjaśniono, co tak naprawdę robił w tym miejscu. Dlaczego tam wszedł?. Czy tylko tamtędy przechodził? Czy być może wybierał i oczyszczał cegły?.

Mieszkańcy, którzy byli na miejscu wypadku winą za śmierć obciążają gminę. Ta broni się zapewniając, że o niebezpieczeństwie wynikającym ze złego stanu technicznego informowała nadzór budowlany. Nadzór, że podejmował działania mające na celu ustalenie właściciela obiektu lub jego spadkobierców. Zapewnia również, że wizje lokalne stwierdziły, iż ruiny są w takiej odległości od drogi, że nie zagrażają ludziom, a osoby, które nie wchodzą na ten teren, nie muszą czuć się zagrożone. Ale…Zapoznajmy się z artykułem 69 prawa budowlanego: Art. 691. W razie konieczności niezwłocznego podjęcia działań mających na celu usunięcie niebezpieczeństwa dla ludzi lub mienia, właściwy organ zapewni, na koszt właściciela lub zarządcy obiektu budowlanego, zastosowanie niezbędnych środków zabezpieczających.2. Do zastosowania, na koszt właściciela lub zarządcy, środków przewidzianych w ust. 1 są upoważnione również organy Policji i Państwowej Straży Pożarnej. O podjętych działaniach organy te powinny niezwłocznie zawiadomić właściwy organ.Po jego analizie publicznie pytamy odpowiednie jednostki. Czy nie było konieczności podjęcia niezwłocznych działań mających na celu usunięcie niebezpieczeństwa? Czy może do tej pory Waszym zdaniem nie było, a teraz po śmierci Krzysztofa już istnieje?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top