Czy burmistrz Głuszycy straci stołek?

Czy burmistrz Głuszycy straci stołek?

w Aktualności

Trwa liczenie głosów, które mieszkańcy Głuszycy oddali w referendum o odwołanie burmistrz miasta Alicji Ogorzelec. Aby referendum było ważne w urnach musi znaleźć się co najmniej dwa tysiące szesnaście ważnych głosów.

To nie pierwsze referendum o odwołanie Alicji Ogorzelec. W czerwcu 2012 roku część mieszkańców również podjęła taką próbę. Wówczas grupie referendalnej zabrakło 312 głosów. Do urn poszło wtedy około 1800 mieszkańców. Teraz opozycja miała kolejną szansę. Tym razem nie trzeba było zbierać podpisów. Wprowadzenie punktu dotyczącego głosowania w tej sprawie umożliwiło bowiem radnym nieudzielenie absolutorium oraz negatywna opinia Regionalnej Izby obrachunkowej z wykonania budżetu dla burmistrz Głuszycy. Czekamy na pierwsze nieoficjalne wyniki.
Aktualizacja 22.27
Trwa liczenie głosów. Mamy pierwsze dane z 2 komisji. W szkole nr 2 około 420 głosów. W głuszycy Górnej ponad 200
Aktualizacja 22.59.

Wciąż czekamy na potwierdzenie ilości głosów z poszczególnych komisji. Z bardzo nieoficjalnych informacji wiemy, że może zabraknąć głosów do wymaganej frekwencji, a wyniki mogą być podobne do poprzedniego referendum. To oczywiście niepotwierdzone jeszcze sygnały, które otrzymujemy z Głuszycy od naszych Czytelników i współpracowników.

Aktualizacja 23.37

W SP nr 3 (na osiedlu czyli jednej z największych komisji – 410 głosów). Dużo wskazuje, że nasze informacje potwierdzą się i frekwencja będzie za niska

Aktualizacja 23.51

W trzech komisjach (Głuszyca Górna, SP nr 3 i SP nr 2 oddano około 1000 głosów) W pozostałych trzech – Centrum Kultury, Grzmiąca i Kolce musi być tyle samo albo i więcej, co wydaje się już mało prawdopodobne.

Aktualizacja 00.19
Kolce – 150 głosów. Grzmiąca – 134. W pięciu komisjach (bez Cetrum Kultury) – 1348 głosów. W ostatniej musi być 668 głosów. Alicja Ogorzelec najprawdopodobniej pozostaje burmistrzem.
Aktualizacja 00.52
Nie ma nadal wyników o liczbie głosów oddanych w komisji, która znajdowała się w Centrum Kultury. Gdy otrzymamy dane będziemy Was informować.
Aktualizacja 01.26
Ostatnia komisja – 446 głosów. Brak wymaganej frekwencji. Alicja Ogorzelec nadal będzie burmistrzem Głuszycy. Więcej TUTAJ

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top