Czytanie bajek Maliny Prześlugi

w Kultura

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu w związku ze zbliżającą się prapremierą spektaklu „Bajki o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie" Maliny Prześlugi przygotował cykl czytań bajek znakomitej autorki młodego pokolenia.

Już 18 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy do Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego Biblioteki pod Atlantami, a 20 kwietnia o godz. 17.00 na Małą Scenę Teatru Lalki i Aktora (ilość miejsc ograniczona) na spotkanie z aktorami, którzy będą czytać bajki Maliny Prześlugi. Dzieci poznają przygody niezwykłych bohaterów: mola Zbyszka, kotki Fiu-Fiu czy włosa Patryka. Kolejne „malinoczytania" odbędą się w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu (17.04) oraz na Oddziale Dziecięcym w wałbrzyskim Szpitalu (19.04). Prapremiera spektaklu „Bajki o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie" Maliny Prześlugi w reż. Lecha Chojnackiego odbędzie się 21 kwietnia o godz. 17.00. Kolejne przedstawienie już 22 kwietnia o godz. 12.30.

Malina Prześluga – dramatopisarka, bajkopisarka, autorka tekstów piosenek, felietonistka. Absolwentka kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu i Szkoły Dramatu przy Laboratorium Dramatu w Warszawie. Laureatka Medalu Młodej Sztuki oraz licznych nagród i wyróżnień w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Jej dramaty – wszystkie wydawane przez poznańskie Centrum Sztuki Dziecka – były realizowane jako spektakle oraz słuchowiska radiowe.

Prześluga słynie w świecie teatru z oryginalnej wyobraźni i ogromnej zdolności do zabawy językiem. Bohaterami jej tekstów są często postaci i przedmioty niestereotypowe, jak: Oczko w Rajstopie, Gęsia Skórka, Antek – antena telewizyjna, mól Zbyszek, włos Patryk czy pchła Majka. Rysunek psychologiczny tworzony jest po mistrzowsku – postaci wykazują się inteligencją, życiową mądrością, nierzadko poruszają tematy egzystencjalne, dlatego też można się z nimi utożsamiać. Zarówno dramaty, jak i bajki Maliny Prześlugi są lekkie, błyskotliwe, zabawne, a jednocześnie poważnie traktują młodego odbiorcę. Prześluga patrzy na świat z perspektywy dziecka, pobudza jego wyobraźnię i zaciekawia niemalże każdym aspektem życia, dlatego jej teksty cieszą się powodzeniem wśród najmłodszych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top