Dbajmy o naszą Ziemię

w Aktualności/Czarny Bór

Dbanie o środowisko naturalne i budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci pozwala mieć nadzieję na to, że wpojone proekologiczne zasady będą realizowane w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby w najmłodszych wykreować postawę dbającą o naturę metodą małych kroków.

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w akcję zaangażowały się czarnoborskie przedszkolaki. Sadzenie młodych drzewek na placu przy przedszkolu, porządkowanie i sprzątanie terenu, zajęcia proekologiczne oraz dawka wiedzy z zakresu segregacji odpadów towarzyszyła najmłodszym mieszkańcom gminy Czarny Bór. W Bibliotece+ Centrum Kultury trwała akcja dla czytelników pn. Sadzonka za Wypożyczenie oraz quizy i zabawy z ekologicznymi nagrodami. – Dziękujemy Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz Gospodarstwu Rolno-Szkółkarskiemu w Pustelniku za nieodpłatne przekazanie sadzonek, które trafiły do mieszkańców gminy – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki+ Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Radni Gminy Czarny Bór, pracownicy gminnych jednostek – Urzędu Gminy, Biblioteki+ Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz grono pedagogiczne Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięło udział w akcji uzupełniania drzewostanu w lesie przy stadionie sportowym w Czarnym Borze. Wykonanych zostało ok. 300 nasadzeń młodych lip, buków, jodeł, klonów i świerków. – Dziękuję mieszkańcom gminy za zaangażowanie. W ostatnich dniach działo się wiele w zakresie dbania o środowisko naturalne, w ramach obchodów Święta Ziemi. Ale Gmina Czarny Bór od wielu lat systematycznie prowadzi szeroko pojęte działania proekologiczne. Mam tu na myśli  m.in. przeprowadzoną w ostatnich latach termomodernizację budynków użyteczności publicznej, montaż ogniw fotowoltaicznych, akcję eko-dzbanek dla mieszkańca, budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, montaż budek lęgowych, usuwanie z posesji wyrobów zawierających azbest – podsumowuje Adam Górecki, wójt gminy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*