Dni Dolnego Śląska

Dni Dolnego Śląska

w Kultura

Święto Papieru, X Weekend z Adrenaliną oraz Święto Jemioły i Pieroga to atrakcje z jakich można skorzystać podczas nadchodzącego weekendu w ramach Dni Dolnego Śląska.

Święto Papieru

Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o papierze, jego historii oraz znaczeniu w życiu człowieka. Impreza rozpocznie się 24 lipca w Muzeum Papiernictwa, będzie to okazja do zwiedzenia Muzeum oraz dusznickiego młyna papierniczego, obiektu zaliczanego do najcenniejszych zabytków Dolnego Śląska.

Duszniccy muzealnicy przygotowali wiele warsztatów, w których każdy uczestnik imprezy będzie mógł wziąć udział. Będzie można uczestniczyć w pokazie utrwalania obrazu metodą camera obscura, własnoręcznie czerpać papier, układać papierowe kompozycje, barwić arkusze metodą marmoryzowania, odciskać pieczęcie oraz drukować przy pomocy XIX-wiecznej drukarki topograficznej. Również dla najmłodszych organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji, m.in. rzut do celu pierścieniem papierowym lub rzut tuleją papierową na odległość.

W tym roku imprezę uświetni występ orkiestry Musikzug der Grafenstadt Hoya i Artura Chamskiego.

X Weekend z Adrenaliną

23 lipca w Szklarskiej Porębie rozpocznie się X Weekend z Adrenaliną. Jak co roku organizatorzy imprezy przygotowali szereg niesamowitych i ekstremalnych atrakcji. W tym roku ramię dźwigu do Bungy Jumping znów jest wyższe. Tu skok na Bungy to nie tylko lot głową w dół, to również możliwość zaprezentowania wymyślonego przez siebie stroju.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również Fire Walk – spacer po rozżarzonych węglach. Nieodłącznym wydarzeniem każdego Weekendu z Adrenaliną są koncerty gwiazd oraz spotkania ze sławnymi ludźmi z radia i telewizji.

Święto Jemioły i Pieroga

25 lipca po raz drugi w gminie Jemielno odbędzie się Święto Jemioły i Pieroga. Głównymi atrakcjami są stoiska poszczególnych sołectw, na których można degustować przepyszne pierogi z różnymi nadzieniami.

W czasie festynu będzie można także zobaczyć wystawę rękodzielniczą mieszkańców gminy i gmin ościennych oraz własnoręcznie wykonać naczynie lub ozdobę glinianą. Jedną z atrakcji będą konkurencje, w których będą brać udział poszczególne sołectwa.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*