Dobry występ biathlonistów

Dobry występ biathlonistów

w Sport

W dniach 9-11 stycznia odbyły się zawody biathlonowe w Jakuszycach pod nazwą – „Celuj w Igrzyska” – Puchar Polski I kat.

W zawodach wystartowała liczna reprezentacja sportowców z UKN „Melafir” w Czarnym Borze. Zawodniczki i zawodnicy z Czarnego Boru wrócili  do domów z workiem medali. W kategorii senior w biegu sprinterskim złoto zdobyli Tomasz Jurczak I Karolina Trzaska. W kategorii junior II miejsce wywalczył Przemysław Pancerz. Na najniższym miejscu podium uplasował się Wojciech Filip. W kategorii junior młodszy zwyciężył Wojciech Janik Wojciech, wyprzedzając Marcina Kaczanowskiego. W kategorii młodziczek wygrała Amelia Jęczmieniak, a młodziczek młodszych Dominika Leśniara. Brąz wywalczyła Maja Szczepaniak. Tomasz Jurczak i Karolina Trzaska zwyciężyli również w swoich kategoriach w biegu indywidualnym. Złoto wywalczyli także Wojciech Janik (kat. junior młodszy) i Hubert Matusik (młodzik młodszy). W tej kategorii na podium stanął jeszcze Mariusz Pływaczyk (II miejsce). W ostatniej kategorii – młodziczka młodsza – srebro wywalczyła Dominika Leśniara.

Biathlon to w Czarnym Borze sport z olimpijską tradycją. Motywacją do dalszej realizacji swojej pasji sportowej na pewno przyczyni się budowa punktu biathlonowego na terenie Gminy Czarny Bór, który powstaje właśnie w roku olimpijskim.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top