Dolnośląski zakończy sezon

Dolnośląski zakończy sezon

w Sport

Wielkimi krokami zbliża się finał sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Święto dla fanów motorsportu szykuje Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. 23. Rajd Dolnośląski (17-19 października 2013) swoją bazę będzie miał Polanicy – Zdroju, widowiskowy superoes na ulicach Kłodzka, a odcinki specjalne zaplanowano jak zwykle na kultowych trasach.

23. Rajd Dolnośląski – to ostatnia tegoroczna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i jednocześnie 7. runda rajdowego Pucharu Polski. To gwarantuje mocną obsadę załóg. Na zawody z bazą w Polanicy – Zdroju wybiera się cała czołówka, a także wiele lokalnych teamów, które nie mogą odmówić sobie przyjemności wystartowania w tym klasyku. Zatem warto już teraz zarezerwować wolne w tym czasie, aby móc obejrzeć sportową rywalizację w pełni – na trasie, a także aby nie pominąć innych dodatkowych atrakcji. Impreza ruszy już w czwartkowy wieczór (17 października) z Parku Zdrojowego w Polanicy- Zdroju, a dokładnie spod Sanatorium „Wielka Pieniawa". Zaraz po honorowym starcie załogi pojadą do Kłodzka na widowiskowy superoes – przejeżdżany dwukrotnie. Ściganie na trudnych technicznie i zarazem malowniczych trasach Ziemi Kłodzkiej zaplanowano w sobotę i niedzielę. Do pokonania będzie razem 13 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 180 km. Meta w Polanicy- Zdroju. Na tydzień przed rajdem Automobilklub Ziemi Kłodzkiej szykuje przedsmak rajdowej atmosfery, czyli oficjalne testy dla zawodników. Ci, którzy zdecydują się sprawdzić swój sprzęt i swoją kondycję przed 23. Rajdem Dolnośląskim, zjawią się w dniach od 10 do 13 października na odcinkach Różanka – Międzylesie i Nowa Bystrzyca – Spalona. Jeszcze nie wiadomo, kto dokładnie wystartuje w zawodach przygotowywanych przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, bo lista zgłoszeń ostatecznie zamknięta zostanie dopiero 4 października. Pewne jest jednak to, że nie zabraknie Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana, którzy już kilka tygodni temu, podczas 70. Rajdu Polski zapewnili sobie czwarty z rzędu tytuł mistrzowski tytuł. Warto dodać, że już tradycyjnie rajdową dyskoteką, w której świętowane będzie zakończenie rajdu, wybrany został Klub „Colombina" z Polanicy – Zdroju. To właśnie tam odbędzie się tzw. „after party".

 

23. Rajd Dolnośląski – pogram (skrót)

 

Zamknięcie listy zgłoszeń – 04 października 2013r. – piątek, godz. 24:00 (termin II)

Opublikowanie mapy rajdu – 04 października 2013r. – piątek

Opublikowanie listy zgłoszeń – 08 października 2013r. – wtorek

Odbiór administracyjny – 15 października 2013r. – wtorek, od godz. 12:00 do godz. 16:00

Zapoznanie z trasą rajdu – 15 -16 października 2013r. – wtorek-środa

Badania kontrolne BK-1 – 17 października 2013r. – czwartek, od godz. 8:00 do godz. 12:00. Stacja Kontroli Samochodów Autolis & Terlis Szczytna ul. Wolności 2h

Odcinek Testowy – 17 października 2013r. – czwartek, od godz. 11:00 do godz. 16:00. Stary Wielisław

Park Przedstartowy – 17 października 2013r. – czwartek, godz. 18:30-18:45. Polanica Zdrój ul. Parkowa, Park Zdrojowy (rejon muszli koncertowej)

Uroczyste otwarcie Rajdu – 17 października 2013r. – czwartek, godz. 18:45. Polanica Zdrój ul. Parkowa, Park Zdrojowy (obok sanatorium „Wielka Pieniawa)"

Rozdanie nagród – 19 października 2013r. – sobota, godz. 18:31. Polanica Zdrój ul. Parkowa, Park Zdrojowy (obok sanatorium „Wielka Pieniawa")

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top