Dostaną dożywocie?

Dostaną dożywocie?

w Aktualności

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Mariuszowi W. i 21-letniemu Bernardowi W. oskarżając ich o brutalne zabójstwo w celu rabunkowym mieszkańca Czarnego Boru.

W śledztwie ustalono, że oskarżeni w dniu 19 października ubiegłego roku w godzinach przedpołudniowych udali się do pokrzywdzonego z zamiarem obrabowania go. Dzień wcześniej oskarżeni, zatrudnieni na budowie nieopodal miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, wykonali na jego zlecenie prace związane z pochowaniem psa, który padł tego samego dnia. Przy okazji rozmów z pokrzywdzonym wywnioskowali, że jest on w posiadaniu większej kwoty pieniędzy, gdyż pod koniec września wrócił z wyjazdu zarobkowego zza granicy. Będąc feralnego dnia w domu pokrzywdzonego w pewnym momencie Mariusz W. zaatakował go od tyłu i powalił na ziemię. Oskarżeni zaczęli dusić ofiarę, a Mariusz W. zadawał mu ciosy w różne części ciała przyniesionym przez siebie młotkiem, żądając wydania pieniędzy. Napastnicy przez dłuższy czas pastwili się nad pokrzywdzonym uderzając go po ciele i twarzy młotkiem, kopiąc i uderzając pięściami, jednocześnie plądrując jego mieszkanie. Oskarżeni opuścili dom kiedy mężczyzna nie dawał już oznak życia. Zabrali ze sobą pieniądze w kwocie 10.000 zł, cztery złote pierścionki, aparat fotograficzny, dekoder cyfrowy i 3 telefony komórkowe. Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych sprawcy zostali zatrzymani przez policję i od tego czasu są tymczasowo aresztowani.

Oskarżeni spowodowali u pokrzywdzonego kilkadziesiąt urazów głowy i ciała, które wszystkie łącznie doprowadziły do znacznej utraty krwi, krwawienia do dróg oddechowych i przewodu pokarmowego i licznych zatorów tłuszczowych w płucach, co skutkowało jego śmiercią. Prokurator uznał, że sprawcy działali ze szczególnym okrucieństwem, zaś Mariusz W. zbrodni dopuścił się działając w warunkach tzw. wielokrotnej recydywy. Za popełnienie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz w związku z rozbojem grozi oskarżonym kara pozbawienia wolności od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na ławie oskarżenia zasiądzie także ojciec Bernarda W. – Edward W. , który odpowie za przyjęcie od syna CB radia, wiedząc, że zostało zakupione za pieniądze pochodzące z przestępstwa popełnionego na szkodę mieszkańca Czarnego Boru (tzw. paserstwo). Za czyn ten grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top