Droga na Golgotę

Droga na Golgotę

w Aktualności

To było niezwykłe wydarzenie dla całego miasteczka. W piątek, 26 marca, na ulicach Głuszycy wierni przeżywali "Misterium Męki Pańskiej". Drogę na Golgotę Cierpiącego Jezusa przedstawiło 50 aktorów.

Całość rozpoczęła się w kościele parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Króla. – Już po raz trzeci przygotowujemy taką inscenizację, mamy więc już doświadczenie – mówi ks. Sławomir Augustynowicz, proboszcz głuszyckiej parafii.

W inscenizacji wzięło udział ponad 50 aktorów-amatorów. Oprócz ludzi młodych nie zabrakło też starszych parafian. Wierni, którzy tłumnie przybyli do kościoła, także nieśli ze sobą świece. Poszczególne stacje drogi krzyżowej wzbogacone  odgrywanymi przez aktorów i młodzież scenkami z życia Jezusa, obrazującymi jego ostatnią drogę na Golgotę, gdzie zawisł na krzyżu. Aktorzy, ubrani w kostiumy z epoki, wywierali wielkie wrażenie, zwłaszcza na najmłodszych. W czasie drogi krzyżowej odtwarzającemu rolę Jezusa towarzyszyli – trzymający w rekach zapalone pochodnie – parafianie przebrani za rzymskich żołnierzy. Zakończenie Drogi Krzyżowej nastąpiło w kościele św. Józefa.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top