Duży sukces naszych żużlowców

Duży sukces naszych żużlowców

w Sport

Po raz pierwszy w krótkiej historii WSM „Chełmca" Wałbrzych nasz klub wywalczył tytuł Mistrza Polski Par Klubowych w mini żużlu. Co więcej, dwóch wałbrzyskich Rycerzyków zajęło miejsca na podium w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw.

Bydgoski finał okazał się niezwykle szczęśliwy dla młodych wałbrzyszan, którzy jednak do końca nie mogli być pewni końcowego zwycięstwa. Przed startem para „Chełmca": Jakub Piątek oraz Jakub Isański wyprzedzała rywali z Gorzowa o 7 punktów, dlatego głównym celem naszych było utrzymanie dotychczasowej przewagi. Nie było łatwo, bowiem gorzowianie znali miejscowy tor niczym własną kieszeń. Na szczęście wałbrzyszanie kontrolowali sytuację i wydawali się, że są coraz bliżej złota. Niestety, w jednym z wyścigów Piątek zaliczył upadek i w rezultacie nie zdobył punktów. W rezultacie losy mistrzowskiego tytułu ważyły się do ostatniego biegu. W decydującym wyścigu nasi zachowali jednak zimną krew, dzięki czemu wywalczyli tytuł Mistrza Polski Par Klubowych w mini żużlu.

Oprócz złota w klasyfikacji drużynowej wałbrzyszanie doskonale spisali się również w walce o tytuły indywidualne. Co prawda 1. miejsce w „generalce" przypadło Jackowi Fajferowi, jednak rywalizacja o kolejne pozycje na podium okazała się wewnętrzną sprawą Rycerzyków. Ostatecznie srebrny medal przypadł Oliwerowi Zabrzeskiemu, a na najniższym stopniu podium znalazł się Jakub Isański, który stracił zaledwie 2 punkty do swojego klubowego kolegi. Warto podkreślić, iż to kolejny sezon, w którym przedstawiciele WSM „Chełmca" zajęli aż dwa miejsca w pierwszej trójce najlepszych zawodników w Polsce.

 

Klasyfikacja indywidualna sezonu 2012:

1. Jacek Fajfer (Wawrów) 135 pkt.

2. Oliver Zabrzeski (Wałbrzych) 117

3. Jakub Isański (Wałbrzych) 115

 

Klasyfikacja drużynowa sezonu 2012:

1. WSM Chełmiec Wałbrzych 208 pkt.

2. GUKS Speedway Wawrów 200

3. MKMŻ Rybki Rybnik 154

fot. użyczone

Bartłomiej Nowak

fot. Oprócz wygranej w rywalizacji drużynowej młodzi wałbrzyszanie przywieźli z Bydgoszczy również srebrny i brązowy medal klasyfikacji indywidualnej

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a
Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top