Duży sukces naszych żużlowców

Duży sukces naszych żużlowców

w Sport

Po raz pierwszy w krótkiej historii WSM „Chełmca" Wałbrzych nasz klub wywalczył tytuł Mistrza Polski Par Klubowych w mini żużlu. Co więcej, dwóch wałbrzyskich Rycerzyków zajęło miejsca na podium w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw.

Bydgoski finał okazał się niezwykle szczęśliwy dla młodych wałbrzyszan, którzy jednak do końca nie mogli być pewni końcowego zwycięstwa. Przed startem para „Chełmca": Jakub Piątek oraz Jakub Isański wyprzedzała rywali z Gorzowa o 7 punktów, dlatego głównym celem naszych było utrzymanie dotychczasowej przewagi. Nie było łatwo, bowiem gorzowianie znali miejscowy tor niczym własną kieszeń. Na szczęście wałbrzyszanie kontrolowali sytuację i wydawali się, że są coraz bliżej złota. Niestety, w jednym z wyścigów Piątek zaliczył upadek i w rezultacie nie zdobył punktów. W rezultacie losy mistrzowskiego tytułu ważyły się do ostatniego biegu. W decydującym wyścigu nasi zachowali jednak zimną krew, dzięki czemu wywalczyli tytuł Mistrza Polski Par Klubowych w mini żużlu.

Oprócz złota w klasyfikacji drużynowej wałbrzyszanie doskonale spisali się również w walce o tytuły indywidualne. Co prawda 1. miejsce w „generalce" przypadło Jackowi Fajferowi, jednak rywalizacja o kolejne pozycje na podium okazała się wewnętrzną sprawą Rycerzyków. Ostatecznie srebrny medal przypadł Oliwerowi Zabrzeskiemu, a na najniższym stopniu podium znalazł się Jakub Isański, który stracił zaledwie 2 punkty do swojego klubowego kolegi. Warto podkreślić, iż to kolejny sezon, w którym przedstawiciele WSM „Chełmca" zajęli aż dwa miejsca w pierwszej trójce najlepszych zawodników w Polsce.

 

Klasyfikacja indywidualna sezonu 2012:

1. Jacek Fajfer (Wawrów) 135 pkt.

2. Oliver Zabrzeski (Wałbrzych) 117

3. Jakub Isański (Wałbrzych) 115

 

Klasyfikacja drużynowa sezonu 2012:

1. WSM Chełmiec Wałbrzych 208 pkt.

2. GUKS Speedway Wawrów 200

3. MKMŻ Rybki Rybnik 154

fot. użyczone

Bartłomiej Nowak

fot. Oprócz wygranej w rywalizacji drużynowej młodzi wałbrzyszanie przywieźli z Bydgoszczy również srebrny i brązowy medal klasyfikacji indywidualnej

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top