Dwie porażki w lidze VTB

Dwie porażki w lidze VTB

w Sport

Pechowa okazała się hala w Wałbrzychu dla PGE Turowa Zgorzelec. Dwa mecze dwie porażki, tym razem wicemistrz Polski nie sprostał Lokomotiwowi Kubań Krasnodar, przegrywając 73 – 65.

Ostatnio Turów prezentuje się bardzo słabo przegrywając zarówno w lidze jak i na parkietach VTB. O tym, że Wicemistrz Polski przechodzi kryzys pokazała pierwsza połowa spotkania , w której zdobył zaledwie 19 punktów. Goście z Rosji grali w Wałbrzychu na ogromnym luzie i widać było różnice klas dzielącą oba zespoły. Szczególnie gracze z Turowa mieli problem z zatrzymaniem Derricka Browna i Marcusa Williamsa obaj zawodnicy zdobyli w całym spotkaniu aż 34 punkty z 73 całej drużyny. W drugiej połowie meczu w drużynie Turowa świetnie prezentował się J.P Prince, ale niestety Amerykanin nie miał wsparcia w kolegach z zespołu. W ostatniej kwarcie trener z Kubania dał odpocząć swoim najlepszym graczom i Turów za sprawą Damiana Kuliga i J.P Prince odrobił część start, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 73 – 65. Porażki drużyny z Turowa można doszukiwać się w marnej skuteczności z rzutów wolnych tylko 7 na 16 oddanych wpadło do kosza oraz problemach z faulami wysokich graczy szczególnie Damiana Kuliga, który swój trzeci faul złapał w połowie drugiej kwarty. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Rajković narzekał na problemy z kontuzjami w zespole i mimo przegranej był zadowolony z gry zespołu. Po porażce z Lokomotiwem drużyna ze Zgorzelca plasuje się na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem dwóch zwycięstw i aż sześciu porażek.

PGE Turów Zgorzelec – Lokomotiw Kubań Krasnodar 65:73 (10:15, 9:15, 26:31, 20:12)

Turów: Prince 20, Kulig 13, Taylor 12, Dylewicz 7, Zigeranovic 5, Wiśniewski 5, Barone 3, Krestinin 0.

Lokomotiw: Brown 18, Williams 16, Jasaitis 11, Maric 10, Kalnietis 5, Zhukanen 5, Likhodei 4, Grigoryev 2, Hendrix 2, Zubkov 0.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top