Dwie wystawy w muzeum

Dwie wystawy w muzeum

w Kultura

W piątek, 11 czerwca, czekają nas wernisaże dwóch wystaw, które będziemy mogli obejrzeć w Muzeum w Wałbrzychu.

W piątek w wałbrzyskim muzeum – w ramach Wałbrzyskiego Kalejdoskopu Kultur – będziemy mogli obejrzeć obrazy Takisa Makandasisa. Wystawa nosi tytuł "Hellada".

Takis Makandasis, urodzony w 1953 r. w Wałbrzychu artysta – plastyk, znany jest w lokalnej społeczności od wielu lat. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w 1966 r. Na jegoponad 40-letni dorobek plastyczny składa się wiele prac prezentowanych na wystawach zarówno w Polsce, jak i za granicą – w takich krajach jak. Grecja, Chiny, Turcja czy Holandia. Do najważniejszych, krajowych wystaw należą przedsięwzięcia zrealizowane w ramach takich projektów jak: Przegląd Górniczej Twórczości Nieprofesjonalnej – Wałbrzych "84, Ogólnopolskie Dni Kultury Greckiej w Polsce, Wojewódzki Przegląd Twórczości SPA – Wałbrzych czy Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moniuszko w plastyce". Pan Makandasis jest członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków oraz Związku Artystów Greckich w Atenach.Jest także laureatem wielu nagród do których można zaliczyć m.in. Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Warszawy oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha, a jego prace zdobywały liczne wyróżnienia jak np. II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie o Złotą Lampkę Górniczą (Wałbrzych) lub III miejsce na wystawie „Zabytki Dolnego Śląska" (Wrocław).Od 1990 roku Takis Makandasis prowadzi społeczną pracownię plastyczną dla wałbrzyskich dzieci, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przez 19 lat funkcjonowaniapracowni kilkaset dzieci mogło zapoznać się z tajnikami sztuki malarskiej, a wiele z nich odnalazło dzięki niej swoje artystyczne powołanie.

Wernisaż zaplanowano na 11 czerwca, na godz. 17.00.

Tego samego dnia, również o godz. 17.00, odbędzie się wernisaż wystawy "Przemysł i ludzie Borysławia na fotografii". Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Go to Top