Dzieci baśnie piszą

Dzieci baśnie piszą

w Region

To było już 11 spotkanie z baśniami w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie. W tym roku na gminny konkurs literacki  pt. „Dzieci baśnie piszą" wpłynęło ponad 20 prac.

Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Świdnica, SP nr 1 w Świdnicy oraz SP nr 4 w Świebodzicach. Każdy z uczestników pisał baśń na jeden z zaproponowanych tematów. Jury w składzie: Małgorzata Błaszczyk, Małgorzata Kowalska i Beata Sosnowska po przeczytaniu wszystkich prac (21) nagrodziło 6 i wyróżniło 7 baśni.

Nagrody otrzymali:

Justyna Janiszewska – SP w Grodziszczu Katarzyna Chamera – SP w Lutomi Dolnej Iga Bystrzycka – SP nr 1 w Świdnicy Oliwia Andrasz – SP nr 4 w Świebodzicach Natalia Męczywór – SP w Witoszowie Dolnym Paweł Panek – SP w Witoszowie Dolnym

Wyróżnienia otrzymali:

Anna Filipiak – SP w Bystrzycy Górnej Roksana Glińska – SP w Mokrzeszowie Maja Kozłowska – SP w Pszennie Wiktoria Stamborska – SP w Mokrzeszowie Nicole Ochocka – SP w Pszennie Katarzyna Całka – SP nr 1 w Świdnicy Justyna Szuba – SP w Witoszowie Dolnym

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowała gmina Świdnica. Finał konkursu „Dzieci baśnie piszą" z udziałem zaproszonych gości uświetnił występ dzieci z klasy II, które przedstawiły bajkę pt. „Calineczka" wyreżyserowaną przez  Eulalię Jeninnigs, opiekuna kółka teatralnego klas młodszych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top