Ekiden po raz dziesiąty

Ekiden po raz dziesiąty

w Sport

Dwa tysiące osób, pracowników fabryki Toyota z rodzinami oraz zaproszonych gości uczestniczyło w jubileuszowym biegu sztafetowym Ekiden, który rozegrany został w minioną niedzielę na terenie zakładu. W biegu głównym wzięło udział 30 drużyn ośmioosobowych, czyli 240 zawodników.

Trasę o długości 1235 metrów spośród wszystkich drużyn Toyoty najszybciej pokonał zespół „Zmęczeni" z czasem 30 min. i 20 sek. Najszybszą drużyną gości okazała się ekipa „Biegaj-Zapobiegaj 1", która dotarła do mety po 30 min. i 16 sek. W tzw. Miniekidenie rozgrywanym na dystansach od 25m do 100m w zależności od kategorii wiekowej uczestniczyło łącznie 460 dzieci pracowników. Dla uczestników organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji takich jak prezentacje samochodów sportowych Toyoty: MR2, GT86 czy Toyota Celica oraz gry i zabawy dla dzieci. Rozegrany został również turniej piłkarzyków stołowych. Rodziny pracowników mogły także zwiedzić halę Silników, gdzie w maju b.r. uruchomiono produkcję nowego typu silnika do Toyoty Aygo i Toyoty Yaris. Całość imprezy komentował na żywo, podobnie jak w latach ubiegłych, Sebastian Chmara – Mistrz Europy w siedmio- i dziesięcioboju, komentator sportowy i wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Ekiden to nie tylko rywalizacja sportowa i dobra zabawa ale także akcje pomocowe. Od 2007 roku w ramach zawodów TMMP inicjuje akcję fundraisingową, czyli zbierania środków finansowych na wybrany cel. Zakład przekazuje 10 PLN za każdego biegacza EKIDEN na rzecz lokalnej organizacji zajmującej się osobami niepełnosprawnymi. W tym roku czek na kwotę 2700 PLN powędrował do Stowarzyszenia Motyl na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Klub Honorowych Krwiodawców „Toyota Team" wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zorganizował akcję zbiórki krwi, której udało się zebrać 15 litrów tego życiodajnego płynu. Działający przy fabryce Klub Wolontariusza zorganizował akcję zbiórki przyborów szkolnych dla Domu Małego Dziecka. Również pieniądze z ciast upieczonych przez pracowników zostały przeznaczone ten cel. W ramach tej akcji zebrano ponad 700 PLN.

 

Wyniki rywalizacji grupowej

 

Kategoria: „Drużyny Toyoty"

 

1.miejsce: ZMĘCZENI / czas: 00:30:20

2 miejsce: WOLNI / czas: 00:30:31

3. miejsce: TEMMPO WAŁBRZYCH / czas: 00:31:17

 

Kategoria: „Drużyny gości"

 

1. miejsce: BIEGAJ-ZAPOBIEGAJ 1 / czas: 00:30:16

2. miejsce: BIEGAJ-ZAPOBIEGAJ 2 / czas: 00:32:38

3. miejsce: WŚ "CIEKŁE" ALUMINIUM / czas: 00:35:44

 

(red)

fot. (TMMP)

Ekiden to nie tylko rywalizacja sportowa i dobra zabawa ale także akcje pomocowe.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top