Ekiden po raz dziesiąty

Ekiden po raz dziesiąty

w Sport

Dwa tysiące osób, pracowników fabryki Toyota z rodzinami oraz zaproszonych gości uczestniczyło w jubileuszowym biegu sztafetowym Ekiden, który rozegrany został w minioną niedzielę na terenie zakładu. W biegu głównym wzięło udział 30 drużyn ośmioosobowych, czyli 240 zawodników.

Trasę o długości 1235 metrów spośród wszystkich drużyn Toyoty najszybciej pokonał zespół „Zmęczeni" z czasem 30 min. i 20 sek. Najszybszą drużyną gości okazała się ekipa „Biegaj-Zapobiegaj 1", która dotarła do mety po 30 min. i 16 sek. W tzw. Miniekidenie rozgrywanym na dystansach od 25m do 100m w zależności od kategorii wiekowej uczestniczyło łącznie 460 dzieci pracowników. Dla uczestników organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji takich jak prezentacje samochodów sportowych Toyoty: MR2, GT86 czy Toyota Celica oraz gry i zabawy dla dzieci. Rozegrany został również turniej piłkarzyków stołowych. Rodziny pracowników mogły także zwiedzić halę Silników, gdzie w maju b.r. uruchomiono produkcję nowego typu silnika do Toyoty Aygo i Toyoty Yaris. Całość imprezy komentował na żywo, podobnie jak w latach ubiegłych, Sebastian Chmara – Mistrz Europy w siedmio- i dziesięcioboju, komentator sportowy i wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Ekiden to nie tylko rywalizacja sportowa i dobra zabawa ale także akcje pomocowe. Od 2007 roku w ramach zawodów TMMP inicjuje akcję fundraisingową, czyli zbierania środków finansowych na wybrany cel. Zakład przekazuje 10 PLN za każdego biegacza EKIDEN na rzecz lokalnej organizacji zajmującej się osobami niepełnosprawnymi. W tym roku czek na kwotę 2700 PLN powędrował do Stowarzyszenia Motyl na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Klub Honorowych Krwiodawców „Toyota Team" wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zorganizował akcję zbiórki krwi, której udało się zebrać 15 litrów tego życiodajnego płynu. Działający przy fabryce Klub Wolontariusza zorganizował akcję zbiórki przyborów szkolnych dla Domu Małego Dziecka. Również pieniądze z ciast upieczonych przez pracowników zostały przeznaczone ten cel. W ramach tej akcji zebrano ponad 700 PLN.

 

Wyniki rywalizacji grupowej

 

Kategoria: „Drużyny Toyoty"

 

1.miejsce: ZMĘCZENI / czas: 00:30:20

2 miejsce: WOLNI / czas: 00:30:31

3. miejsce: TEMMPO WAŁBRZYCH / czas: 00:31:17

 

Kategoria: „Drużyny gości"

 

1. miejsce: BIEGAJ-ZAPOBIEGAJ 1 / czas: 00:30:16

2. miejsce: BIEGAJ-ZAPOBIEGAJ 2 / czas: 00:32:38

3. miejsce: WŚ "CIEKŁE" ALUMINIUM / czas: 00:35:44

 

(red)

fot. (TMMP)

Ekiden to nie tylko rywalizacja sportowa i dobra zabawa ale także akcje pomocowe.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top