Ekiden w Toyocie

Ekiden w Toyocie

w Aktualności

Aż 160 zawodników pobiegło w 8 Ekidenie – sztafecie pracowników Toyoty rozegranej na terenie fabryki w Wałbrzychu.

Tegoroczny Ekiden odbywał się pod hasłem „Bieg po zdrowie". Dlatego też oprócz sztafety głównej, w której wystartowało łącznie 20 ośmioosobowych drużyn, dla pracowników i ich rodzin przygotowanych zostało wiele dodatkowych atrakcji promujących zdrowy tryb życia. Były to między innymi: punkt badania ciśnienia krwi, wagi, poziomu tłuszczu, porady na siłowni, taniec i aerobik, stoiska firm oferujących aktywny wypoczynek, stanowisko do zjazdu na linie oraz jazdy konne. Funkcjonujący w fabryce Klub Honorowych Krwiodawców „Toyota Team" wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zorganizował akcję zbiórki krwi, której udało się zebrać aż 19 litrów w ciągu trwania imprezy. Ekiden uatrakcyjniły dodatkowo pokazy i jazdy próbne samochodów, w tym nowej sportowej Toyoty GT86, akcja Bezpieczny Kierowca czyli jazda na trolejach i konkurs na ekokierowcę z wykorzystaniem ekosymulatora jazdy. Rodziny pracowników mogły także zwiedzić hale produkcyjne.

Sztafetę Ekiden o łącznej długości 14 km 120 m (8 x 1765 m) wygrał zespół „Dopalacze", którego ostatni, 8. zawodnik minął linię mety po 48 minutach i 31 sekundach. W biegu dla dzieci, czyli tzw. Mini-Ekidenie, organizowanym w zależności od kategorii wiekowej na dystansach od 25 do 150 metrów, wystartowało prawie 300 dzieci pracowników. Spośród wszystkich uczestników biegu głównego wylosowane zostały atrakcyjne nagrody, w tym akcesoria sportowe oraz weekendowe jazdy ekologicznymi samochodami Toyoty. Całość imprezy komentował na żywo, podobnie jak w latach ubiegłych, Sebastian Chmara – Mistrz Europy w siedmio- i dziesięcioboju, komentator sportowy i wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Od kilku lat w ramach Ekiden Toyota inicjuje akcję zbierania środków finansowych na wybrany cel. Zakład przekazuje 10 złotych za każdego biegacza na rzecz wybranej organizacji zajmującej się osobami niepełnosprawnymi. W 2012 roku 1710 złotych za 171 zawodników z Toyoty, w tym biegaczy rezerwowych, powędrowało do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Wałbrzychu. W imieniu organizacji czek odebrał przewodniczący stowarzyszenia Pan Antoni Piątek wraz z grupą niepełnosprawnych dzieci. Dodatkowo wolontariusze z zakładu w ramach funkcjonującego w zakładzie programu „PoMOC z Toyoty" zbierali środki finansowe na leczenie syna jednego z pracowników, 5-letniego Igora Jarugi, który zachorował na białaczkę. Ponad dwadzieścia ciast upiekli pracownicy Toyoty i przekazali na akcję charytatywną dla Igora. Chętne osoby mogły także skorzystać z jazd samochodem rajdowym Subaru Impreza ze zwycięzcą akcji Bezpieczny Kierowca 2011 i 2012 w kategorii „pracownik Toyoty" Bogdanem Nowakiem. W sumie w czasie całej akcji dzięki wsparciu pracowników zebranych zostało ponad 2300 złotych. 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Go to Top