Endurance Cross Country

Endurance Cross Country

w Sport

Najtrudniejsze i najbardziej ekstremalne zawody Cross Country w kraju odbędą się w dniach 27-28.09.2014 w Wałbrzychu. W zawodach będą mogli wziąć udział amatorzy bez licencji w specjalnie utworzonej klasie Amator, którzy będą rywalizować o Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej

W zawodach udział będą mogły wziąć wszystkie typy quadów, motocykli enduro z homologacją oraz cross i enduro bez homologacji. Formuła Endurance to wydłużony czas ścigania się po wymagającym terenie – czasy wyścigów w poszczególnych kategoriach to: Motocykle – 4 godzinny wyścig każdego dnia (wg. regulaminu zawodów) w układzie 2 godziny jazdy, 2 godziny przerwy, 2 godziny jazdy oraz Quady – 3 godzinny wyścig każdego dnia (wg. regulaminu zawodów) w układzie 1,5 godziny jazdy, 2 godziny przerwy, 1,5 godziny jazdy. Pula nagród 10 tyś. zł w tym nagroda główna finansowa za zajęcie I-go miejsca w dwudniowej klasyfikacji generalnej – 3.000 zł – ufundowane przez firmę Matex. Pętla trasy o długości 8 km przebiega przez atrakcyjny górzysty teren z licznymi podjazdami, zjazdami, trawersami – z czego słyną zawody organizowane w Wałbrzychu

Opis formuły Endurance Wyścigi odbywają się w formule Endurance wg załączonego harmonogramu czasowego zawodów.Zawodnicy zaczynają wyścig ze wspólnego startu systemem Le Mans w danej kategorii. Koniec wyścigu jest sygnalizowany przez sędziego mety po upływie czasu podanego w niniejszym regulaminie, dla danej kategorii.

Motocykle:Zawodnicy rywalizują na trasie indywidualnie, łącznie 4 godziny wg następującego podziału 2+2+2:2 godziny jazdy (wyścig pierwszy)2 godziny odpoczynku2 godziny jazdy (wyścig drugi).

Zawodnicy zaczynają wyścig ze wspólnego startu systemem Le Mans z podziałem na klasy. Po pierwszych 2 godzinach jazdy, sędzia mety sygnalizuje koniec pierwszego wyścigu i kieruje zawodników do parku zamkniętego. Tam zawodnicy zostawiają motocykle i udają się do parkumaszyn, na dwugodzinny odpoczynek.

Quady:Quady rywalizują łącznie 3 godziny wg następującego podziału 1,5+2+1,5:1,5 godziny jazdy (wyścig pierwszy),2 godziny odpoczynku1,5 godziny jazdy (wyścig drugi).

Trasa:

Teren na którym rozgrywane są zawody, to ok. 30 hektarowy obszar o zróżnicowanym podłożu i dużych różnicach wysokości. Sporą zaletą jest to, że praktycznie zawodnicy mają tutaj każdy rodzaj podłoża, od piasku, po błoto, trawę i łupek skalny, szuter i kamienie. Towarzyszą również temu liczne naturalne i stworzone przez człowieka przeszkody. Jedną z nich jest ukształtowana przez lata poprzemysłowa hałda „Wiesław" o wys. 300 m n.p.m.. Kontrastuje ona z otaczającymi ją zielonymi wzgórzami, będąc jednocześnie atrakcyjnym miejscem dla amatorów i zawodników sportów motorowych.

Zawodnicy będą mieć do pokonania pętlę o długości 8 km, po bardzo urozmaiconym i różnym terenie: trawa, kamienie, szuter, błoto, piasek. Trasa przebiega po terenach pokopalnianych, masyw zbocza górskiego, las, gdzie jej większa część ulokowana jest na wyjątkowej i gwarantującejsporą dawkę adrenaliny hałdzie. Wrażenie robi przede wszystkim duża różnica wzniesień. Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top