Europejski sukces uczniów

w Aktualności

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 6 Piotr Gaczyński, Julia Nowakowska i Michał Król zajęli I miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod nazwą "Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Powrót do szkoły".

Zwycięska drużyna PG 6 pod opieką nauczyciela Andrzeja Hubczaka przygotowała esej, który został bardzo wysoko oceniony przez Wojewódzką Komisję Oceniającą. Komisja była pod wrażeniem wartości merytorycznych eseju, inwencji i samodzielności uczniów.

W związku z zajęciem I miejsca w etapie wojewódzkim programu szkoła zakwalifikowała się do jego etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się na przełomie września i października. W ramach tego etapu szkoła będzie mogła zaprosić polskiego przedstawiciela instytucji europejskich lub europosła z przygotowanej przez MSW listy i sporządzić sprawozdanie dokumentujące przebieg jego wizyty. Tematyka spotkania z gościem dotyczyć będzie bieżących zagadnień europejskich. Szkoła będzie mogła wybrać dowolną formę przeprowadzenia wizyty np. debata, akademia, lekcja, wykład. Nagrodą główną dla zespołów redakcyjnych, które przygotowały najlepszy esej oraz przygotują sprawozdanie z przebiegu wizyty urzędnika lub posła do Parlamentu Europejskiego będzie wizyta studyjna w instytucjach europejskich w Brukseli.

Organizatorem programu było Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top