Filharmonia zabrzmi w skansenie

Filharmonia zabrzmi w skansenie

w Kultura

Dyrygent Mirosław Jacek Błaszczyk wraz z Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze rozpoczną widowisko operowe w Pstrążnej k. Kudowy. Muzyczne spotkanie w scenerii skansenu rozpocznie się w sobotę 7 sierpnia o godz. 20.30

Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze działa od 1964 roku. Jej założycielem i długoletnim dyrektorem był Stefan Strahl. Posiada w swoim repertuarze najcenniejsze dzieła światowej literatury muzycznej wszystkich epok. Koncertuje z czołowymi polskimi dyrygentami i solistami. Wśród występujących z nią artystów są m. in. Krzysztofem Pendereckim, Markiem Pijarowskim , Wanda Wiłkomirska i Piotr Rubik. Podczas występu w Pstrążnej orkiestrą będzie dyrygował Mirosław Jacek Błaszczyk. W 1991 roku został laureatem IV Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach, zaś w 1993 roku American Society for Polish Music ufundowało mu trzymiesięczne stypendium w Los Angeles. Od 1998 roku jest dyrektorem artystycznym Filharmonii Śląskiej w Katowicach oraz Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga.

W tym roku spotkanie muzyczne w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego będzie składać się z dwóch części. W pierwszej usłyszymy Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej, w drugiej pstrążańska publiczność zobaczy „Widma" – fragment „Dziadów" Adama Mickiewicza operowo przystosowany przez Stanisława Moniuszkę. Organizatorami spotkania operowego są Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – instytucja kultury samorządu województwa dolnośląskiego – oraz Urząd Miejski w Kudowie-Zdroju. Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Marka Łapińskiego – marszałka województwa dolnośląskiego.

Wstęp na widowisko jest bezpłatny. Spod sanatorium „Polonia" będzie zorganizowany bezpłatny dowóz do Pstrążnej. Zapraszamy! Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Pstrążnej. 7 sierpnia, godz. 20.30.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top