Finał Plebiscytu

Nagrodzono laureatów IV Plebiscytu Sportowego Regionu Wałbrzyskiego ,,Szóstka na ,,6". Uroczystość odbyła się w Pałacyku Hotelu Maria.

W kategorii „najlepszy sportowiec" zwyciężyła Daria Antończyk (piłka nożna, AZS PWSZ) – reprezentantka kraju, liderka ekstra ligowego zespołu AZS PWSZ. Drugie miejsce zajął Filip Helta (kolarstwo górskie, KKW Superior) – dwukrotny mistrz kraju, uczestnik ME i PŚ, członek reprezentacyjnej sztafety MTB. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Kwiatek (powożenia zaprzęgami, LKS Książ) – mistrz kraju, wicelider światowego rankingu powożących. Kategorię "Najlepszy student -sportowiec" wygrał Piotr Chodorski (tenis stołowy, AZS PWSZ) – akademicki mistrz kraju, reprezentant Polski. Działaczem roku 2015 został Henryk Walentas (siatkówka, Victoria PWSZ) – prezes mistrza I ligi siatkarzy. Najlepszym trenerem kapituła plebiscytu wybrała Romana Magdziarczyka (kolarstwo górskie, KKW Superior)- trenera czołowych polskich młodych kolarzy, medalistów MP, PP i uczestników największych europejskich imprez. Szczególne wyróżnienie w roku jubileuszu 79-lecia sportu wałbrzyskiego – Laur 70-lecia – decyzją kapituły otrzymał Stanisław Grędziński, przed 50 laty dwukrotny mistrz Europy w biegu na 400 m, olimpijczyk z IO 1968, cale życie sportowe i zawodowe związany z Wałbrzychem, budowniczy obiektów sportowych, w tym kompleksu Aqua Zdrój, remontu hali lekkoatletycznej czy Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Tym szczególnym wyróżnieniem było dzieło sztuki rzeźbiarskiej przygotowane przez artystów ze Starej Kopalni. Sponsorami plebiscytu byli: PWSZ SA, WZK Victoria SA, Ronal Polska, Gmina Wałbrzych, Aqua Zdrój, Dolnośląscy Pracodawcy, Hotel Restauracja Maria.