Fotorelacja: Górnik - Ilanka132 zdjęcia

Fotorelacja: Górnik – Ilanka132 zdjęcia

Podopieczni Roberta Bubnowicza zrobili kolejny krok do awansu. Pokonując 3:0 Ilankę Rzepin umocnili się na pozycji lidera tabeli III ligi. Poniżej ponad 130 zdjęć. Zapraszamy

Taktyka trenera Roberta Bubnowicza sprawdziła się idealnie. Przy wysokiej temperaturze dać "wygrać" się przyjezdnym, a atakować z kontry. Mecz rozpoczął się po myśli wałbrzyszan. Już w 5 minucie spotkania pięknym strzałem z woleja, z prawej strony pola karnego popisał się Michalak. Piłka wpadła w okienko bramki. W 10 minucie groźny strzał z kilkunastu metrów oddał Janik. Futbolówka minęła lewy słupek. 12 minut później uderzeniem zza pola karnego postraszył Morawski. Kolejne raz bramkarz Ilanki interweniował w 28 minucie. Nawet gdyby piłka wpadła do brami gola by nie było, bo arbiter odgwizdał spalonego. Kolejny gol kibice zobaczyli w 32 minucie meczu. Po wrzutce Michalaka w lecącą w powietrzu piłkę, z woleja uderzył Moszyk. Niespełna 4 minuty później było już 3:0. Akcje rozpoczął Morawski, który podaniem do przodu uruchomił Moszyka, Janika i Zinke. Ten pierwszy podał do Daniela. Czech po wejściu w pole karne zdecydował się na strzał. Piłka uderzona z kilku metrów znów była w siatce. Na dwie minuty prze zakończeniem pierwszej połowy stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Janik. Być może gdyby nabiegł na piłkę na wprost, a nie bokiem trafiłby między słupki z odległości 4 metrów.  Po zmianie stron górnicy mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. W 49 minucie Wojtarowicz, po strzale którego piłka przeleciała nad poprzeczką, w 56 minucie Moszyk, który strzelał na bramkę zamiast podawać do stojącego w polu karnym i niekrytego przez obrońców Janika, 71 Moszyk, po strzale którego piłka minęła słupek zaledwie o kilkadziesiąt centymetrów czy w 88 Konarski, który był sam na sam z bramkarzem Ilanki, ale się "zakręcił" w polu karnym. Jego uderzenie z kilku metrów piękną paradą obronił stojący między słupkami zawodnik z Rzepina. Trener Bubnowicz dał pograć praktycznie wszystkim zawodnikom. W drugiej połowie na boisko wybiegli m.in. Tobiasz (za Zinke – 64 minuta), Misan (za Janika – 67 minuta) i Michalak, który zmienił Rytko (75 minuta spotkania-red). Poniżej ponad 130 zdjęć