Fotorelacja: Górnik pokonuje Sudety

Górnik Wałbrzych wygrał kolejny, piąty mecz z rzędu. Tym razem biało – niebiescy pokonali w derbowym pojedynku Sudety Jelenia Góra. Za kilkanaście minut fotorelacja z meczu.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Górnika 6:0. W ciągu 10 minut podopieczni Arkadiusza Chlebdy pozwolili jednak gościom odrobić straty. Po pierwsze kwarcie to koszykarze z Jeleniej Góry schodzili z parkietu, z dwoma punktami na plusie (24:26). W drogiej kwarcie Górnik wziął się do roboty. Niesieni dopingiem kibiców wałbrzyszanie wygrali tę część spotkania 19:7. W trzeciej i czwartej kwarcie oglądaliśmy grę kosz za kosz oraz festiwal strat. Mylił się zarówno Górnik jak i zawodnicy z Jeleniej Góry. Długo rozgrywane akcje i szybkie kontry pozwoliły nam jednak utrzymać do końca spotkania kilkupunktową przewagę. Górnik zasłużenie wygrał cały mecz 74:67.

Górnik: Buczyniak 22 (3×3), Sterenga 18 (1×3), Jakóbczyk 9 (1×3), Józefowicz 9 (1×3), Grzywa 5, Wróbel 4, Matczak 4, Ratajczak 2, Stochmiałek 1.