Fotorelacja: Górnik przegrywa z Krosnem

Trzeci mecz zdecyduje o tym, czy wałbrzyski Górnik utrzyma się w I lidze. Niestety dziś biało – niebiescy nie wykorzystali atutu własnej hali i przegrali z Krosnem 77:73. Poniżej blisko 80 zdjęć z meczu. Zapraszamy

Po pierwszych dwóch zaciętych kwartach widać było, że oba zespołu chcą przechylić szalę na swoją korzyść. Dobrze spotkanie rozpoczęli wałbrzyszanie, którzy prowadzili 8:4. Pierwszą kwartę wygrali jednak trzema punktami przyjezdni (19:16). W drugiej ćwiartce podopieczni Arkadiusza Chlebdy odzyskali na chwilę prowadzenie. Na finiszu znów lepsi byli goście (15:17). O trzeciej kwarcie kibice chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Górnik przegrał tę część meczu 26:15. Prawdziwy charakter biało – niebiescy pokazali w ostatniej kwarcie. Po szaleńczej pogoni, na 10 sekund przed końcem, przegrywali tylko dwoma punktami. Niestety w akcji, która mogła doprowadzić do remisu, piłkę zgubił świetnie spisujący się do tej pory Buczyniak. Faule nic nie dały. Koszykarze z Krosno dowieźli zwycięstwo do końca. Teraz o tym kto pozostanie w I lidze zadecyduje trzeci mecz. Spotkanie rozegrane zostanie w Krośnie.

Górnik Wałbrzych – MOSiR Krosno 73:77 (16:19, 15:17, 15:26, 27:15)

Górnik: Buczyniak 23, Sterenga 16, Wróbel 11, Matczak 7, Józefowicz 6, Jakóbczyk 5, Pieloch 3, Grzywa 2, Stochmiałek 0.