Fotorelacja: Górnik - Siarka

Fotorelacja: Górnik – Siarka

w Galeria/Sport

Nie udało się biało – niebieskim sprawić niespodzianki garstce kibiców, którzy przyszli dopingować wałbrzyszan w spotkaniu z Siarka Tarnobrzeg. Mimo, że rywal nie grał najlepiej ostatecznie pokonał Górników 78:67.

Wałbrzyscy koszykarze przegrali to spotkanie na tablicach. Te zdominowali goście, a szczególnie Piotr Miś (16 zbiórek na koncie, 22 punkty w meczu). Mecz źle rozpoczął Marcin Sterenga łapiąc już w pierwszej kwarcie trzy faule. Po 10 minutach przegrywaliśmy dwoma punktami 18:20. W drugiej kwarcie udało się nam wyjść nawet na prowadzenie 25:24. Niestety po kilku nieudanych akcjach sytuacja się odwróciła. Szalejący na tablicach Miś i dobrze grający w tym dniu Barycz wyprowadzili Siarkę na prowadzenie 40:31. Po zmianie stron wałbrzyszanie zaczęli gonić. W 34 minucie zbliżyli się na dwa punkty 52:55. W tym samym czasie piąte przewinienie złapał Marcin Sterenga i usiadł na ławce. Goście do końca meczu kontrolowali już grę i ostatecznie wygrali 78:67.