Fotorelacja: MKS - Konfeks 2:1

Fotorelacja: MKS – Konfeks 2:1

Piłkarze MKS-u Szczawno – Zdrój rozpoczęli rundę wiosenną mocnym akcentem. W pierwszym meczu tej rundy pokonali na własnym stadionie Konfeks Legnica 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Mimo dużej przewagi MKS nie mógł pokonać bramkarza gości. Sytuacja zmieniła się w 28 minucie, po faulu na Marcinie Wojtarowiczu. Piłkę, którą zmierzała do bramki, po wykonaniu rzutu wolnego przez samego poszkodowanego, wybił ręką obrońca Konfeksu, Łukasz Polański. Sędzie pokazał na wapno. Szansy nie mógł i nie zmarnował Piotr Smoczyk, który mocnym uderzeniem pokonał goalkeepera drużyny z Legnicy. Po utracie gola do ataków rzucili się przyjezdni. Do przerwy wynik nie uległ jednak już zmianie. Niestety w 56 minucie Kamil Lewandowski uderzając z pierwszej piłki po długim rogu, pokonał Michnę. Po tym strzale legniczanie dalej oblegali bramkę MKS-u. Druzyna ze Szczawna nie zamierzała się jednak tylko bronic, co chwilę przeprowadzając groźnie kontrataki. Po jednym z nich w 67 minucie sam na sam z Wojciechem Struchowskim znalazł się Łukasz Bębeniec. Precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Konfeksu, wyprowadzając miejscowych na prowadzenie. Mimo szaleńczych ataków w ostatnich minutach goście nie zdołali już wyrównać. MKS wygrał z Konfeksem 2:1.

MKS Szczawno-Zdrój – Konfeks Legnica 2:1 (1:0)Bramki: 1:0 Piotr Smoczyk (29), 1:1 Kamil Lewandowski (56), 2:1 Łukasz Bębeniec (67)Żółte kartki: Antas, Niemczyk – MKS oraz Polański, Śliwiński – KonfeksMKS: Michno, Kochanowski (54 Borek), Smoczyk, Kłosowski, Antas (61 Żydek) Niemczyk, Traczykowski, Truszczyński (78 Kula), Oskwarek, Wojtarowicz, Bębeniec (87 Kubowicz).